Mađarska igrala remi sa Francuskom i osvojila prvi bod

Fudbaleri Mađarske i Francuske remizirali su rezultatom 1:1 na "Puškaš areni" u Budimpešti u utakmici drugog kola grupe F na Evropskom prvenstvu.

Mađari su poveli u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena nakon odličnog duplog pasa kada Atila Fiola izbio pred Uga Ljorisa i pogodio njegov bliži ugao za 1:0.

Međutim, aktuelni svjetski prvaci Francuzi uspjeli su izjednačiti u 66. minutu preko Antoana Grizmana. On je pokupio jedan odbijanac i lošu postavku mađarske odbrane te kaznio domaćina.

Gol je bio u režiji Grizmana, mada je sav posao odradio neuhvatljivi Embape, koji je ubacio na peterac nakon što se oslobodio čuvara, a tamo je napadač Barse pogodio mrežu za 1:1.

Do kraja utakmica Mađarska je uspjela da odoli napadima Francuske, sačuva senzacionalnih 1:1 i osvoji prvi bod na ovogodišnjem Euru, što je izazvalao oduševljenje na tribinama krcate "Puškaš Arene".