Košarkašice Srbije deklasirale Grčku za drugu pobjedu na EP

Tanjug

VALENSIJA - Ženska košarkaška reprezentacija Srbije ubedljivo je pobedila Grčku 85:51 (17:13, 23:3, 25:21,20:14) u drugom kolu Evropskog prvenstva u Valensiji.

Košarkašice Srbije, posle dramatične utakmica sa Italijom na otvaranju EP, protiv Grkinja su odigrale na mnogo višem nivou, a ključan trenutak meča bila je druga četvrtina, u kojoj je Srbija rivalu dozvolila da postigne samo tri poena.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Aleksandra Crvendakić sa 13 poena, Dajana Butulija je ubacila 11 uz osam skokova.

Počela je Srbija furiozno, odmah napravila seriju od 9:0, ali je u finišu četvrtine dozvolila Grčkoj da uhvati priključak i da sa četiri poena zaostatka uđe u drugu dionicu (17:13).

Poslije problema sa šutom, izabranice Marine Maljković su se konsolidovale i zaigrale u svom stilu.

Odličnom igrom u odbrani zatvorile su akcije Grcke i dozvolile su joj samo tri poena za 10 minuta igre.

Kako je proradio šut, na terenu je postojala samo ekipa Srbije koja je u drugo poluvrijeme ušla sa ubjedljivih 40:16.

Do kraj susreta košarkašice Srbije održavale su visoku prednost, Grčka nije imala šanse za preokret, a pa je tim Marina Maljković upisalo drugi trijumf u grupi B.

Sutra je dan pauze, a poslednji meč grupne faze Srbija će igrati u nedelju od 12 sati protiv Crne Gore.