Kiks Bajerna, pobjeda Lajpciga, spektakl u Frankfurtu

Srna

BIJELjINA - U 28. kolu Bundeslige Bajern je samo remizirao sa berlinskim Unionom kod kuće, što je iskoristio Red Bul Lajpcig i primakao se na minus pet bodova, dok su Ajntraht i Volfzburg odigrali fantastičan meč.

Bavarska fudbalska mašinerija je, nakon poraza od Pari Sen Žermena u Ligi šampiona, ponovo “zaštucala” na svom terenu, ovog puta protiv Uniona iz Berlina, iako su poveli pogotkom 18-godišnjeg Džamala Musijale u 68. minutu. Za union veliki bod je donio Markus Ingvartsen u 86. minutu.

Ovo je iskoristio drugoplasirani Lajpcig, koji je ubjedljivom pobjedom u Bremenu nad Verderom 4:1 smanjio zaostatak na tabeli na pet bodova.

Sve je riješeno u prvih 45 minuta, kada su golove postigli Dani Olmo u 23. minutu, a onda Aleksander Serlot u 32. i 41. minutu. Smanjio je Milot Rašica u 61. minutu sa 11 metara, ali samo dva minuta kasnije Marsel Zabicer postavlja konačnih 4:1 za goste.

Sjajan okršaj je viđen u Frankfurtu, gdje su snage odmjerili timove koji se bore za treće mjesto - Ajntraht i Volfzburg.

Poveli su gosti preko Botea Bakua, ali su to do poluvremena okrenuli Daiči Kamada i Luka Jović. Na samom startu drugog dijela utakmice, gosti poravnavaju golom Vouta Veghorsta, ali ponovo stupa na scenu i golovima Andrea Silve u 54. i Erika Durma u 61. minutu stiže do 4:2. Autogolom Brazilca Tute u 85. minutu, “Vukovi” su samo došli do 3:4 i više od toga ne.

Odlična su bila i preostala dva meča, u Berlinu gdje su Herta i Borusija iz Menhengladbaha remizirale 2:2, odnosno u Štutgartu, gdje je slavila dortmundska Borusija sa 3:2.