Kamuflaža nije uspjela, “nevidljivi” izvukli samo remi

G.S.

Fudbaleri Bašakšehira i Sivaspora odigrali su neriješeno 1:1 u meču 19. kola turskog prvenstva. Gostima nije pomogla ni kamuflaža u vidu bijelih dresova, zbog kojih ih je bilo veoma teško uočiti na snežnom terenu.

U turskoj se odvilo nešto što podsjeća na grešku u Fifinoj simulaciji fudbala, kada se jednoj od ekipa ne učitaju dobro dresovi, pa morate da igrate protiv nevidljivog protivnika.

Vjerovatno su se tako osjećali i fudbaleri Istanbula u meču protiv Sivaspora.

Teren je bio prekriven snijegom, što kao da nisu bili dovoljno otežani uslovi, pa su gosti odlučili da se pojave u skroz bijeloj opremi.

Ipak, ni tako “nevidljivi”, gosti nisu uspjeli da ostvare pobjedu, pošto je meč završen rezutlatom 1:1.

Srpski fudbaler Danijel Aleksić postigao je gol nakon slobodnog udarca za vođstvo Istanbula u 38. minutu, da bi samo četiri minuta kasnije, Arslan postavio konačan rezultat.