Jokić sa 41 poenom srušio Portland

Srna

DENVER - Srpski košarkaš Nikola Jokić predvodio je košarkaše Denvera do pobjede nad Portlandom sa postignutim 41 poenom.

Nagetsi su savladali Trejlblejzerse sa 111:106 u jednom od derbija Zapadne konferencije NBA lige.

Jokić je na parketu proveo nešto manje od 38 minuta, postigavši čak 41 poen, uz po pet asistencija i skokova.

Srpski košarkaš bio je raspoložen od samog starta utakmice, pošto je prvu četvrtinu završio sa 11 poena, a na poluvrijeme otišao sa čak 23.

Nisu imali Blejzersi odgovor za srpskog centra, ali su zato uspjevali da zaustave ostale igrače Denvera.

U redovima Portlanda istakli su se Lilard sa 25, Entoni sa 25 i Trent sa 18 poena.

Nagetsi su tako došli do 17. pobjede i uz 14 poraza, i zauzimaju sedmo mjesto na Zapadu.

Portland je peti u istoj konferenciji, sa učinkom 18-13.