Jokić nastavio sjajnu seriju, uz rekord nadigran i Detroit

Srpski centar Nikola Jokić nastavio je sjajnu seriju igara predvodeći Denver i u pobjedi nad Detroitom sa 110:105 na gostovanju.

Nedostajala mu je samo jedna asistencija za novi trostruki dvocifren učinak, ali je ispisao novu stranicu klupske istorije postavši prvi igrač u istoriji lige koji je u prvih 500 utakmica u najjačoj ligi svijeta upisao više od 5.000 skokova i 3.000 asistencija.

Nikola Jokić je već poslije 15 minuta igre postigao dabl-dabl učinak sa 13 poena i 10 skokova sjajnom igrom predvodeći tim do treće pobjede u posljednja četiri meča, prenosi RTRS.

Denver je u većem dijelu meča imao prednost, a u trećem dijelu meča su imali i 15 poena prednosti ali su domaćini uspjeli meč da uvedu u neizvjesnu završnicu koju je razriješio Monte Moris osiguravši pobjedu gostiju sa pogođena četiri slobodna bacanja.

Srpski as je meč završio sa 28 postignutih poena uz 21 skok i 9 asistencija čime je postao prvi igrač u istoriji lige koji je u prvih 500 utakmica u najjačoj ligi svijeta upisao više od 5.000 skokova i 3.000 asistencija.

Džef Grin je dodao 20 poena, Aron Gordon 16 i po 6 skokova i asistencija, a Moris je ubacio 12 poena.

U poraženom timu Kejd Kaningen je bio najefikasniji igrač mela sa 34 poena i po 8 skokova i asistencija, a odlično ga je pratio Sadik Bej sa 21 poenom ali to nije mnogo pomoglo timu domaćina.

Filadelfija je na svom parketu savladala Nju Orleans sa 117:106 predvođena Džoelom Embidom koji je meč završio sa 42 poena, 14 skokova i 4 asistencije, dok je Tobijas Heris imao 33 poena i 11 uhvaćenih lopti.

U poraženoj ekipi Nikeil Voker Aleksander je meč završio sa 31 poenom, a sjajan je bio i Španac Vili Ernangomez koji je za 30 minuta igre imao 29 poena i 10 skokova.