Jokić nastavio put ka MVP tituli

Srna

LOS ANĐELES - Srpski centar Nikola Jokić odigrao je još jednu sjajnu utakmicu i bio najefikasniji igrač meča protiv Los Anđeles Lejkersa, ali to nije bilo dovoljno da njegov Denver izbjegne poraz u Los Anđelesu sa 93:89.

Jokić je odlično predvodio svoj tim - utakmicu je završio sa 32 postignuta poena uz devet skokova i pet asistencija i ovim nastupom potvrdio kandidaturu za izbor najkorisnijeg igrača sezone, prenose mediji.

Drugi na listi strijelaca u timu Denvera bio je Majkl Porter sa 19 postignutih poena, a treći DŽaval Makgi, koji je je ubacio 10 koševa.

Gosti su dobro ušli u meč i poveli u prvoj četvrtini, ali su domaćini preuzeli inicijativu i preokrenuli rezultat u drugoj četvrtini, na odmor otišli sa prednošću, a potom su nastavili u istom tempu i uvećali prednost koju Denver nije uspio da anulira, iako je dobio posljednju četvrtinu.

Pobjednički tim je predvodio Entoni Dejvis sa 25 postignutuh poena, uz sedam skokova i jednu asistenciju.

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović odigrao je još jednu odličnu partiju u pobjedi Atlante nad Portlandom sa 123:114.