Jang Bojs do pobjede u 95. minutu, Bajern silan na Kamp nou

Tanjug

NION - Fudbaleri Jang Bojsa savladali su Mančester Junajted 2:1, dok su Sevilja i Salcburg remizirali 1:1 na startu nove, jubilarne 30. sezone, Lige šampiona.

Švajcarci su do pobjede protiv Junajteda stigli pogotkom rezerviste Amerikanca Džordana Sijebača u 90+5. minutu, čime su iskoristili prednost igrača više poslije isključenja Arona Van Bisake u 35. minutu.

Kristijano Ronaldo je ponovo postigao gol, njegov 135. u elitnom takmičenju, gdje je ubedljivo rekorder, a večeras se izjadnačio sa Ikerom Kasiljasom po broju utakmica - 177.

Istovremeno, Sevilja i Salcburg odigrali su vrlo zanimljiv mečc, sa četiri penala, od čega su samo dva iskorišćena.

Bajern je bio ubjedljiv protiv Barselone na Kamp nou 3:0, kao i Juventus na gostovanju Malmeu, dok je branilac titule Čelsi golom Romelu Lukakua savladao Zenit 1:0.