Fudbaleri Belgije savladali Dansku 2:1

Fudbaleri Belgije savladali su Dansku 2:1 (0:1), u meču drugog kola grupe B na Evropskom prvenstvu.

Belgija sada ima maksimalnih 6 bodova, ali još nije teoretski obezbijedila prolaz u narednu rundu, iako je to sada izvesno.

Iako Danska nema nijedan osvojeni bod, još nisu ispali sa Evropskog prvenstva i šanse i dalje postoje da prođu dalje.

Fantastično je Danska igrala u prvom poluvremenu i do prednosti su došli već poslije 100 sekundi fudbala.

Veliku grešku napravio je Denajer i izgubio loptu, ona je došla do Jusufa Poulsena, koji smješta loptu u donji lijevi ugao sa ivice kaznenog i u drugom minutu donosi prednost Danskoj.

Danska je u prvom poluvremenu dominirala, ređala šanse i napadala, dok Belgija nije mogla da se sastavi i za 45 minuta nisu imali nijednu jedinu priliku.

U prvih 10 minuta su Danci imali dvije šanse još preko Melea i Brajtvajta, uz još nekoliko šuteva Damsgarda i Vas sa distance do kraja prvog dijela igre.

Na startu drugog poluvremena ulazi Kevin De Brujne i to je promijenilo tok utakmice.

Belgija do izjednačenja dolazi u 54. minutu, poslije fantastične akcije Lukakua, De Brujnea i Azara.

Okliznuo se Vestergard, loptu je oduzeo Lukaku i probio po desnoj strani. Dodao je do De Brujnea, koji na penalu sjajnom fintom izbacuje dvojicu defanzivaca i baca ih na travu. Podigao je glavu, pronašao Torgana Azara na drugoj stativi, koji rutinski pogađa mrežu sa pet metara.

U igru ulazi i kapiten Eden Azar i kombinacija braće Azar, Lukakua i De Brujnea je donijela preokret u 70. minutu.

Lukaku je opet započeo akciju, Torgan i Eden su kombinovali na ivici kaznenog i onda je stariji brat pronašao usamljenog De Brujnea, koji snažnim udarcem matira Šmajhela za 2:1.