Federer više nije peti igrač sveta

b92.net

Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u polufinale ATP turnira iz serije 500 u Roterdamu.

On je savladao Rus Karena Hačanova sa 2-1 u setovima (4:6, 6:3, 7:5), a meč je trajao dva časa i 45 minuta.

Cicipas je ovom pobjedom obezbijedio skok na ATP rang listi, koja će biti objavljena u ponedeljak.

Grk će ponovo postati 5. igrač sveta, pošto će prestići Rodžera Federera.

Djelovalo je da Cicipas neće uspjeti da slomi Hačanova, koji je sigurnom igrom osvojio prvi set.

Drugi set je bio potpuno druga priča, imao je Cicipas 5:0, Rus je vratio jedan brejk, ali to je bilo sve od njega u ovom periodu.

Cicipas je na startu III seta propustio brejk lopte, da bi sam potom pretrpio isti.

Uspio je da se vrati rezultatski, a onda u 11. gemu i da napravi ključni brejk, oduzme servis rivalu, a potom i odservira uspješno za meč.

U polufinalu će se u subotu sastati sa boljim iz duela Šardi – Rubljov.