EP u rukometu: Rasplet pred polufinale

Završena je druga faza takmičenja na Evropskom prvenstvu u grupi 2. Plasman u polufinale obezbijedile su reprezentacije Španije i Švedske. Danas ćemo dobiti rasplet u grupi 1.

Rukometaši Švedske savladali su Norvešku rezultatom 24:23 poslije velike drame u vjerovatno najboljoj utakmici dosadašnjeg dijela turnira.

Šveđani su došli do četvrte pobjede poslije mnogo muke i velike drame, zahvaljujući sedmercu koji je u gol pretvorio mladi Valter Hrinc u 60. minutu utakmice, prenosi b92.

Norvežani su imali zaostatak od 4 gola na pet minuta prije kraja, ali im to nije bilo dovoljno da se izbjegne senzacionalan poraz.

Rukometaši Švedske su zahvaljujući Godfridsonu i Vaneu uspjeli da naprave veliku seriju i da slave u posljednjim momentima iz sedmerca.

Na ovaj način je Švedska otišla dalje, a Norveška je eliminisana sa Evropskog prvenstva.

Prvo mjesto u grupi 2 pripalo je Španiji.

Danas su na programu posljednji mečevi u grupi jedan.

Danska sa osam bodova već je osigurala polufinale, a večeras igra protiv Francuske, kojoj će biti dovoljan i remi da prođe među četiri najbolja tima.