Drama na “Puškaš areni” i novi trofej za Bajern

G.S.

Fudbaleri Bajerna osvojili su Superkup Evrope pošto su u Budimpešti savladali Sevilju poslije produžetaka rezultatom 2:1 (1:1).

Osvajač Lige Evrope se pošteno “isprsio” pred šampionom Evrope, imao velike prilike da slavi, ali je ipak “položio oružje”.

Bavarci su kaznili promašaje Andalužana i preko Ćavija Martinesa,, koji se oprašta od dresa Bajerna, u 104. minutu došli do pobjedonosnog pogotka.

Počelo je veoma dobro po tim Đulena Lopetegija i već u 12. minutu dosuđen je jedanaesterac.

U duelu su bili David Alaba i Ivan Rakitić, a engleski sudija Entoni Tejlor je pokazao na “bijelu tačku”.

Vrlo siguran izvođač najstrože kazne bio je Lukas Okampos.

Potom su Tomas Miler, zatim i Robert Levandovski imali odlične prilike.

Ali, izjednačenje je donio Leon Gorecka.

Sjajnu akciju Bajerna realizovao je zadnji vezni igrač, i to u stilu najboljih centarforova.

U drugom poluvremenu, očekivano, gledali smo napade Bajerna, ali i veoma dobru, disciplinovanu i vojnički organizovanu odbranu Sevilje.

Lopetegi je dirigovao, a na terenu su igrači Sevilje dostojno odbranili zvanje osvajača Lige Evrope.

I ne samo to. U 89. minutu su imali neverovatnu priliku da šokiraju fudbalski svijet i sruše minhenski tim.

Sijevnula je kontra poslije kornera Bajerna, En Nesiri je izašao potpuno sam ispred Manuela Nojera, ali je njemački golman na fantastičan način odbranio i spasio svoju mrežu.

Na početku prvog produžetka Sevilja je stigla do dvije velike prilike.

Prva je bila izazvana greškom Zilea, a kod druge je En Nesiri tukao, ali je Nojer odbranio i odbio loptu do stative.

Naravno, stigla je kazna, a egzekutor je bio vremešni Ćavi Martines.

Španac, koji je najvjerovatnije odigrao posljednji meč u dresu Bajerna, postigao je gol poslije odbitka.

Na taj način se na najljepši mogući način oprostio od dresa minhenskog kluba.

Ušao je u igru samo pet minuta ranije.

Sevilja je do kraja ostala potpuno bez snage i nije uspjela da još jednom odgovori.

Naprotiv, Levandovski je mogao da stavi tačku na meč.

Ipak, biće zadovoljan i sa trijumfom od 2:1, što je na kraju pokazalo i slavlje Bavaraca na “Puškaš areni”, prenosi B92.