Đoković u polufinalu Mastersa u Rimu

Agencije

RIM - Najbolji svjetski teniser Novak Đoković uspio je da dođe do polufinala Mastersa u Rimu pošto je pobijedio Nijemca Dominika Kepfera u tri seta – 2:1 (6:3, 4:6, 6:3).

Sljedeći rival biće mu Kasper Rud iz Norveške koji je poslije tri sata borbe eliminisao Matea Beretinija sa 2:1 (4:6, 6:3, 7:6).

Novak je odmah osvojio gem bez izgubljenog poena, a potom je iskoristio i treću brejk loptu za 2:0. Nakon potvrde prvog, odmah je uslijedio i drugi brejk, što je značilo i kraj prvog seta. Kepfer je doduše uspio da vrati jedan brejk, da se vrati na 4:3, ali je Đoković vezao dva gema za kraj prvog seta - 6:3.

Drugi set bio je sa mnogo oscilacija. Novak je ipak u osmom gemu uspeo da stigne brejk zaostatka i izjednači. U devetom je propustio tri prilike za brejk, a Nijemac mu je u narednom oduzeo servis i odveo meč u treći set

U trećem setu je Đoković stigao do prednosti 5:3, da bi odmah uzeo još jedan brejk za konačnih 2:1 u setovima.