Budućnost i Zrinjski sigurni

B92
Budućnost i Zrinjski sigurni
Budućnost i Zrinjski sigurni

Fudbaleri Budućnosti pobjedili su na gostovanju estonsku Narvu sa 2:0, u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Ekipa iz Podgorice ostvarila je važan trijumf i nalaze se na korak do plasmana u drugu rundu.

Golove za goste postigli su Ivanović u sedmom minutu i Mijić u 88. minutu. Revanš utakmica igra se za nedjelju dana u Crnoj Gori.

Fudbaleri Zrinjskog savladali su Akademiju Pandev sa 3:0. Ekipa iz Bosne i Hercegovine slavila je ubjedljivo protiv makedonskog tima, a golove su postigli Hadžić u 12, Mandić u 28. i Govedarica u 55. u minutu.

Još jedna ekipa iz Bosne i Hercegovine ostvarila je trijumf. Radnik iz Bijeljine iznenadio je Spartak iz Trnave pobjedivši ih sa 2:0. Strijelcu su bili Mekić u 34. i Đurić u 48. minutu.

Od ostalih rezultata izdvajaju se ubjedljive pobede Dinama iz Tbilisija, Moldea, Malmea, kao i goleada na duelu Balzana i Domžalea. Pogledajte rezultate završenih mečeva.

Kvalifikacije za LE:

Četvrtak:

Pjunik (Arm) – Škupi (Mkd) 3:3 (1:2)

Ordabasi (Kaz) – Torpeto (Geo) 1:0 (0:0)

Ventspils (Lat) – Teuta (Alb) 3:0 (1:0)

Alaškert (Arm) – Makedonija Đorče Petrov (Mkd) 1:0 (0:0)

AEK Larnaka (Cyp) – Petrokub (Mda) 1:0 (1:0)

Lasi (Alb) – Hapoel Ber Ševa (Isr) 1:1 (1:0)

Narva (Est) – Budućnost (Mne) 0:2 (0:1)

Flora (Est) – Radnički Niš (Srb) 2:0 (0:0)

Kups (Fin) – VItebsk (Blr) 2:0 (0:0)

Sabail (Aze) – Univerzitatea Krajova (Rou) 2:3 (1:1)

Balzan (Mlt) – Domžale (Slo) 3:4 (2:1)

Riteriai (Ltu) – Klaksvik (Fai) 1:1 (0:0)

Ružomberok (Svk) – Levski (Bul) 0:2 (0:1)

Akademija Pandev (Mkd) – Zrinjski (BiH) 0:3 (0:2)

Bran (Nor) – Šamrok (Irl) 2:2 (2:1)

Brendbi (Den) – Inter Turku (Fin) 4:1 (1:1)

Krusejders (Irl) – B36 Torshavn (Fai) 2:0 (1:0)

Debrecin (Hun) – Kukeši (Alb) 3:0 (0:0)

Dinamo Tbilisi (Geo) – Edgordani (And) 6:0 (2:0)

Liepaja (Lat) – Dinamo Minsk (Blr) 1:1 (1:0)

Kauno Žalgiris (Ltu) – Apolon (Cyp) 0:2 (0:1)

Makabi Haifa (Isr) – Mura (Slo) 2:0 (0:0)

Malme (Snje) – Balimena (Nir) 7:0 (3:0)

Molde (Nor) – Rejkjavik (Ice) 7:1 (4:0)

Radnik Bijeljina (BiH) – Trnava (Svk) 2:0 (1:0)

Soligorsk (Blr) – Hibernijans (Mlt) 1:0 (0:0)

Speranta (Mda) – Nefči (Aze) 0:3 (0:2)

Fola (Ludž) – Čihura (Geo) 1:2 (1:0)

Konahs Ki (Njal) – Kilmarnok (Sco) 1:2 (0:0)

Olimpija (Slo) – RFS (Lat) 2:3 (0:0)

Čukarički (Srb) – Banants (Arm) 3:0 (1:0)

Dunajska Streda (Svk) – Krakovija (Pol) 1:1 (1:1)

Evropa (Gib) – Legija (Pol) 0:0

FCSB (Rou) – Milsami (Mda) 2:0 (1:0)

Zeta (Mne) – MOL Vidi (Hun) 1:5 (1:3)

Aberdin (Sco) – Rovaniemi (Fin) 2:1 (1:0)

Kliftonvil (Nir) – Haugesund (Nor) 0:1 (0:1)

Kork Siti (Irl) – Niderkorn (Ludž) 0:2 (0:2)

Honved (Hun) – Žalgiris (Ltu) 3:1 (1:0)

Široki Brijeg (BiH) – Kajrat (Kaz) 1:2 (1:1)

Breidablik (Ice) – Vaduc (Lie)

Stjarnan (Ice) – Levadija (Est)

Srijeda:

Junese Eš (Ludž) – Tobol (Kaz) 0:0

Utorak:

St Džozefs (Gib) – Rendžers (Sco) 0:4 (0:0)

Džek 50, Odžo 56, Goldson 68, Morelos 77

Grira (Mtl) – Hajduk (Cro) 0:2 (0:1) Đurčo 44, Dolček 90+7

CSKA Sofija (Bul) – Titograd (Mne) 4:0 (1:0

) Evandro 40, Rodrigez 53, Gaferson 55, Malinov 73

65. Избор десет најбољих спортиста Републике Српске
© AD "Glas Srpske" Banja Luka, 2018., ISSN 2303-7385, Sva prava pridržana