Bavarski čas fudbala u Leverkuzenu – šampion lako protiv Bajera

G.S.

Fudbaleri Bajerna slavili su na gostovanju Bajer Leverkuzenu, u meču 30. kola njemačke Bundeslige – 2:4 (1:3).

Bavarci su sve bliži novoj tituli šampiona Njemačke, pošto četiri utakmice prije kraja imaju 10 bodova više od drugoplasiranog Dortmunda, uz meč više.

Leverkuzen ostaje na petom mjestu koje vodi u Ligu Evrope, uz isti broj bodova kao i četvrtoplasirani Menhengladbah, koji se nalazi na mjestu koje vodi u Ligu šampiona.

Domaćin je prvi stigao do prednosti.

Zaspala je odbrana Bajerna i Alario je ostao usamljen ispred Nojera, kojeg je lako matirao u 9. minutu.

Izjednačenje je stiglo u 27. minutu, kada je Kingsli Koman probio po lijevoj strani i savladao Hradeckog sa ivice šesnaesterca.

Lever i Bajern imali su po nekoliko prilika, a poslije kornera u 42. minutu „pukla” je kontra gostujuće ekipe, poslije koje su postigli vodeći gol.

Sjajno su kombinovali, Miler je pronašao Gorecku, koji sa 20 metara lijevom nogom smješta loptu uz desnu stativu.

Odbrana Leverkuzena igrala je veoma loše i u posljednjim trenucima prvog poluvremena Benderu je pobjegao Gnabri, a Kimih ga je dugom loptom iz zadnje linije pronašao usamljenog i Gnabri je lobovao Hradeckog u 45. minutu za 1:3.

I u drugom poluvremenu igralo se otvoreno.

Bajern je dopustio Leveru da napada i čekao je svoju priliku iz kontre.

U 66. minutu, Tomas Miler upisuje 20. asistenciju ove sezone.

Poslije izblokiranog centaršuta Komana, lopta stiže do Milera, koji preciznim centaršutem pronalazi Levandovskog i Poljak je glavom zakucao loptu u mrežu.

Do kraja utakmice vidjeli smo još nekoliko solidnih prilika i jedan gol.

Dijabi je pokušao da lobuje Nojera u 78. minutu, ali je kapiten Bajerna to sjajno odbranio.

Nojer se istakao i u 80. minutu, kada je odbranio udarac Folanda sa ivice šesnaesterca.

Lever je ipak uspio da postigne još jedan gol do kraja.

Strijelac je bio 17-godišnji Virc, kojem je to prvenac u karijeri, u četvrtoj profesionalnoj utakmici.

Najmlađi igrač ikada u dresu Bajerna, zatresao je mrežu u 88. minutu.(B92)