Atlanta obezbijedila plej-of, odlična partija Bogdanovića

Tanjug

ATLANTA - Košarkaši Atlante pobijedili su Vašington rezultatom 120:116 i tako obezbijedili plasman u plej-of.

Hoksi su uspjeli da nadoknade 13 poena zaostatka, a odlučujuću trojku 24 sekunde prije kraja ubacio je Džon Kolins.

Veliki doprinos trijumfu Atlante dao je srpski košarkaš Bogdan Bogdanović koji je za 40 minuta zabilježio 20 poena (15-8 šut iz igre) tri asistencije, tri osvojene lopte i dva skoka. Ovo je bio šesti uzastopni meč Bogdanovića sa dvocifrenim košgeterskim učinkom.

Najbolji strijelac kod Hoksa bio je Tre Jang sa 33 poena, dok je u redovima Vizardsa po običaju najbolji bio Rasel Vestbruk sa 34 poena i 15 skokova.

Dalas je pobjedom nad Nju Orleansom 125:107 napravio važan korak ka plasmanu u plej-of. Maveriksi su fenomenalno odigrali prvo poluvrijeme u kome su zabilježili čak 77 poena. Luka Dončić je bio na svom prepoznatljivom nivou postigavši 33 poena uz osam asistencija i osam skokova. Posebno je blistao u drugoj četvrtini u kojoj nanizao čak 17 poena šutirajući bez promašaja iz igre 6-6.
Boban Marjanović je u pobjedi Dalasa učestvovao sa dva poena i dva skoka za četiri i po minuta na terenu.

Izuzetno važan trijumf zabilježili su i Los Anđeles Lejkersi protiv Hjustona 124:122. Kajl Kuzma je sedam sekundi prije kraja vratio je vođstvo Lejkersima, da bi pobedu sa linije penala osigurao Hrton Taker koji je sa 23 poena bio najefikasniji u ekipi iz Los Anđelesa.

Bolji od ostalih u timu Roketsa bili su Olinik i Bruks sa 24 poena.

Rezultati: Atlanta - Vašington 120:116, Bruklin - San Atonio 128:116, Klivlend - Boston 102:94, Dalas - Nju Orleans 125:107, Juta - Portland 98:105, L.A. Lejkers - Hjuston 124:122.