Ajaksov sakupljač lopti gađao i igrača Rome zbog "krađe" vremena

Ajaks je u prvom meču četvrtfinala Evropske lige izgubio od Rome na svom terenu 2:1, a zanimljiva scena desila se u finišu utakmice, kada je dječak koji sakuplja lopte gađao i u prsa pogodio gostujućeg fudbalera Rikarda Calafiorija.

Dejvi Klasen doveo je Ajaks u prednost u prvom poluvremenu, prije nego što je Lorenzo Pellegrini poravnao sredinom drugog dijela. Trijumf Vučici osigurao je Ibanez u 87. minuti za veliku prednost u revanšu.

Nakon drugog gola igrači Rome pokušavali su "ukrasti" što više vremena, ali to se nije svidjelo jednom od sakupljača lopte.

U trenutku kada je mladi Kalafiori u sudijskoj nadoknadi išao ka lopti, želeći da izvede aut, dječak je malo jače bacio loptu prema njemu, s očiglednom namjerom da ga pogodi.

U tome je uspio, a epilog svega bio je žuti karton za 18-godišnjeg igrača Rome zbog odugovlačenja, a koji je ipak na kraju imao više razloga za slavlje, prenosi klix.ba.