Đoković održao čas tenisa Andersonu za finale Londona

B92

Kralj je kralj, Novaku Đokoviću trebalo je svega 75 minuta da se plasira u novo ATP tur finale u Londonu. Pobjedio je Kevina Andersona sa ubjedljivih 6:2, 6:2.

Bila je to prava teniska poezija, savršen tenis je priuštio Novak ljubiteljima tenisa u svom pretposlednjem meču u ovoj sezoni.

Tako će u nedjelju igrati u svom sedmom ATP tur finalu, za svoju šestu titulu. Protivnik će mu biti Aleksander Zverev koji je bio bolji od Rodžera Federera, 7:5, 7:6 (5).

Što se tiče Novaka ovo mu je bila osma pobjeda u devet okršaja sa Andersonom kojeg je ove sezone pobjedio i u finalu Vimbldona kao i u Šangaju.

Od samog početka meča Novak je postavio stvari na svoje mjesto. Jednostavno, riješio je da pokaže ko je ko i ko će se pitati u svemu u ovom meču.

Ne samo što je bio autoritativan i siguran u svojim servis gemovima, jer to je bilo tako tokom cijelog turnira, već što je i u gemovima kada je servirao gorostasni Južnoafrikanac, bio taj koji je diktirao igru.

Savršen ritern, taktika razvlačenja protivnika iz ugla u ugao, promjena ritma, izlasci napred. Sve je uspijevalo Đokoviću, pogađao je linije, bukvalno je "crtao" po terenu. Ustvari, pokazao je da je po svemu što čini u drugoj polovini sezone, istinski kralj svjetskog tenisa.

Nije Novaku trebalo mnogo da natjera protivnika u defanzivu. Odmah je načinio brejk, poveo je sa 2:0, a onda na 4:2 načinio novi brejk za 5:2 i potom odservirao za početni set.

Kako je bilo na startu prvog, tako je bilo i na početku drugog seta. Ekspresan brejk, potom sigurna potvrda istog, čisto da se potvrdi ko je na putu ka finalu.

Poveo je sa 3:1, potom je uslijedio novi brejk za 4:1. Anderson je bio posmatrač, igrao je samo jedan teniser, savršeno, gotovo bez greške. Tu nije bilo pomoći za Kevina i meč je završen uskoro.