Zanimljiva bitka za prvo mjesto u Drugoj ligi Srpske, grupa zapad: Nastavljena trka Slobode i Laktaša

Darko Pašagić

BANjALUKA - I poslije desetog kola Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa zapad Sloboda i Laktaši nastavili su mrtvu trku za prvo mjesto, koja će se, čini se, voditi do kraja šampionata.

Mrkonjićani su na stadionu “Luke” do pobjede, nad objektivno daleko slabijim rivalom Borcem iz Šamca, došli u samom finišu susreta. Da su gosti odnijeli bod, ne bi bilo nezasluženo, jer su se mrkonjićkoj publici predstavili kao najkvalitetnija ekipa koja je gostovala u dosadašnjem dijelu prvenstva. Sloboda je povela u 26. minutu golom kapitena Emilka Jankovića. Samo dva minuta kasnije Šamčani su pogotkom mladog centarfora Petra Marčete stigli do izjednačenja. U nastavku susreta potpuna dominacija Mrkonjićana, a najveći krivac zašto se mreža nije zatresla je golman gostiju Rajko Đurić. U 82. minutu Siniša Radoja nije uspio da iskoristi penal, ali se za promašaj iskupio četiri minuta kasnije kada je donio pobjedu Slobodi.

Laktaši su sa ubjedljivih 6:0 ispratili srbačku Slogu. Već u drugom minutu domaćin je vodio 2:0 golom Gorana Zelenike u prvom i autogolom Radana Zelenca u drugom minutu. U prvom dijelu Laktašani su još dva puta pogađali mrežu Srpčana, a strijelci su bili Nikola Babić i Zelenika. Visok trijumf u nastavku susreta potvrdili su “rezervisti” Aleksa Radetić i Bojan Radić.

U grupi istok Sloga 2 iz Gornjeg Crnjelova nastavila je da gazi rivale, a ovog puta žrtva je bila gatačka Mladost, koja se u Hercegovinu vratila sa šest golova u mreži. Prvo ime susreta bio je Milivoje Lazić, koji je tri puta zatresao mrežu Slobodana Guzine.

Famos je ostao na četiri boda iza lidera, a ovog puta “motoristi” su do pobjede na gostovanju u Brodcu došli sa dva igrača manje. Fudbaleri Jedinstva imali su prednost poslije prvog dijela susreta, ali su u nastavku susreta Danel Blažić u 68. i veteran Zoran Kokot u 90. minutu donijeli pobjedu ekipi iz Istočne Ilidže.