Vujanović podijelio pet crvenih i 12 žutih

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - Susret u Vranjku između istoimenog domaćina i Mladosti iz Donje Slatine ostaće upamćen jedino po nesportskom ponašanju igrača oba kluba, koje je glavni sudija Bojan Vujanović sankcionisao sa čak 12 žutih i pet crvenih kartona.

Domaći su do minimalne pobjede stigli golom Aleksandra Demonjića u 80. minutu, ali se prije rezultatske odluke mnogo toga ružnog događalo na stadionu “Centar”. Kritičan je bio 40. minut, kada je nastala gužva u kojoj se nije znalo koji igrači prednjače u verbalnim i fizičkim ispadima. Čini se da je u najtežoj situaciji tada bio Vučenović, koji je poslije petominutne blamaže igrača oba tima pokazao pet žutih i tri crvena kartona. Ostatak meča ostaće upamćen po čestim prigovorima sudijama, koji su sankcionisani. Sve u svemu, 90 minuta koji će biti veoma brzo zaboravljeni, ali koji su bacili veliku mrlju na drugoligaški fudbal.

Iako su u prvom poluvremenu dva puta bili u vođstvu, fudbaleri srbačke Sloge osvojili su bod u okršaju protiv jesenjeg prvaka Borca iz Šamca, 2:2. Prema prikazanoj igri, podjela plijena je najrealniji ishod dinamičnog okršaja, u kome su strijelci bili raspoloženi samo u prvih 45 minuta. U nastavku meča najistaknutiji pojedinac bio je golman Šamčana Jovica Lakić, koji je sa nekoliko sigurnih intervencija spriječio domaćina da se raduje kompletnom plijenu.

Lider Jedinstvo iz Žeravice i Ljubić pružili su obostrano ofanzivnu igru. Iako su u dva navrata imali vođstvo, a u finišu susreta dvije kolosalne šanse za golove, gosti su se morali zadovoljiti bodom, ali im je i polovičan učinak donio očuvanje vodeće pozicije. Imali su i Prnjavorčani nekoliko prilika pred golom gostiju, a šut Aleksandra Žiška u 63. minutu zaustavila je prečka.

U grupi istok vodeće Jedinstvo iz Brčkog je u gradskom derbiju savladalo Ilićku 01 sa 1:0, a strijelac gola vrijednog tri boda bio je Cvijetin Pavić u finišu utakmice. Najbliži pratilac lidera, Leotar,  protutnjao je kroz Dvorove, gdje je savladao domaći Proleter sa ubjedljivih 4:1.