Trka Jedinstva i Borca

S. Kotaraš, B. Radulović

Banjaluka - Vodeći tandem sa vrha tabele Druge lige Republike Srpske, grupa zapad, Jedinstvo iz Žeravice i šamački Borac, ostvario je očekivane trijumfe u mečevima 19. kola, pa je “mrtva trka” između ova dva sastava i dalje nastavljena.

Oba rivala imaju po 43 osvojena boda, a Jedinstvo je trenutno prvo zahvaljujući mnogo boljoj gol-razlici u odnosu na “crno-bijele” sa Save. Žeravičani su, na krilima raspoloženog kapitena Ognjena Škorića, strijelca oba pogotka, slavili na gostovanju u Vranjaku. Izabranici Borisa Savića dominirali su većim dijelom utakmice i na kraju slavili zaslužen trijumf i još jednom potvrdili šampionske ambicije.

Njihov jedini rival na putu plasmana u Prvu ligu Borac iz Šamca, bez većih problema je deklasirao sastav Karanovca sa 4:1, obradovao svoje navijače, te pokazao da želi već ovog ljeta da obezbijedi povratak u prvoligaško društvo.

Vrijedi zabilježiti i prekid negativne serije od četiri uzastopna poraza fudbalera Poleta 1926, te prvu pobjedu u nastavku prvenstva. Sa 2:1 savladan je Ljubić iz Prnjavora, ali su i sa ova tri boda izabranici Bojana Miškića i dalje na pretposljednjem mjestu na tabeli.

Na istoku nije bilo većih iznenađenja. Vodeće Jedinstvo iz Brčkog sa ubjedljivih 5:0 je deklasiralo Bratstvo iz Bratunca i na taj način zadržalo pet bodova prednosti ispred jedinog pratioca, Leotara.

I Trebinjci su na svoj konto dodali tri boda, ali su do njih došli tek nakon prave drame u Čajniču gdje su domaću Stakorinu savladali sa 2:1. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Miloš Perović, a interesantno je da je Leotar ovu utakmicu završio sa samo devet igrača. Zbog dva žuta kartona prvo je, u 76. minutu, isključen Aleksandar Čolić, a devet minuta kasnije direktan crveni karton “zaradio” je i Lazar Zečević. I upravo u tim trenucima je Perović postigao oba pogotka i na taj način produžio nadu da Leotar do kraja ipak može da dostigne i prestigne Jedinstvo iz Brčkog.