Stojnić: Dvije greške skupo su nas koštale

Milan Zubović

KRUPA NA VRBASU - Poslije gostujućeg trijumfa nad Željezničarem u prošlom kolu fudbaleri Krupe nisu uspjeli da prirede novo iznenađenje i na svom terenu poraženi su od Zrinjskog rezultatom 0:3 u devetom kolu Premijer lige BiH.

Bio je to prvi poraz trenera Krupljana Velimira Stojnića na drugom meču koji je vodio, a Mostarci su konačno došli do prvog gostujućeg trijumfa ove sezone i do sada su donijeli samo jedan i to sa meča protiv Širokog Brijega. Zrinjski je za uvodnih 18 minuta postigao polovinu golova koje je dao na prethodnih šest prvenstvenih mečeva. Poslije ovog neuspjeha Krupa je ostala pri dnu tabele i čeka je velika borba za opstanak u povratničkoj sezoni.

- Dvije individualne, katastrofalne greške koštale su nas poraza. Bilbiji nije bilo potrebno mnogo prostora da postigne gol, dok smo mi zatim ostali bez igrača, što se mnogo odrazilo na našu igru i nismo imali pravog špica. Rekao sam igračima na poluvremenu da igraju kao na treningu, ali je Zrinjski bio bolji. Definitivno nas čeka mnogo posla u nastavku sezone - rekao je Stojnić.

Poslije uvodnog ispitivanja snaga domaći su prvi zaprijetili i to u osmom minutu posredstvom Stefana Nikolića koji je odlično šutirao sa 23 metra, a lopta se od prečke odbila u gol-aut. Samo šest minuta kasnije gosti su poveli. Akciju je započeo Miloš Filipović koji je centrirao sa desne strane, da bi loptu izbio Miloš Karišik pa je na nju natrčao Damir Zlomislić i sa nekih 20 metara snažno šutirao i savladao Vasilija Kolaka. Četiri minuta kasnije Miloš Simonović izgubio je loptu u duelu sa Ognjenom Todorovićem koji je centrirao sa lijeve strane, a loptu u mrežu spretno je spremio Nemanja Bilbija. Novi veliki udarac Krupa je dobila u 25. minutu, kada je Nikoliću pokazan crveni karton. On je bio u duelu sa igračem Zrinjskog koji ga je nehotično udario po licu, a sudija Haris Kaljanac nije svirao prekršaj, pa je napadač Krupe prigovorio arbitru, nakon čega mu je ovaj pokazao put u svlačionicu.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imali su domaći posredstvom Nikole Dujakovića koji je loše šutirao sa 16 metara u 54. minutu nakon povratne lopte. Malo je nedostajalo da se Ivan Enin upiše u strijelce samo dva  minuta nakon ulaska u igru, ali nije dobro zahvatio loptu u izglednoj poziciji. Na 3:0 povisio je Dinko Trebotić u 68. minutu koji je ispratio akciju Marija Tičinovića i Filipovića pa mu nije bilo teško da glavom sa dva metra pošalje loptu u mrežu. Enin je bio u odličnoj prilici i u 74. minutu, da bi Kolak dobro intervenisao.

Odličnu priliku da smanji prednost gostiju imao je Marko Golubović u 80. minutu poslije dodavanja Karišika, ali je lopta nakon njegovog šuta otišla pokraj stative i do kraja meča nije bilo izglednih prilika.

Zanimljivo je da je sudija zamijenio tri lopte jer nijedna od njih nije bila propisno naduvana.