Stakorina deklasirala Proleter sa 8:0 u 26. kolu Druge lige, grupa istok

Darko Pašagić

BANjALUKA - Fudbaleri Stakorine deklasirali su Proleter iz Dvorova sa 8:0 u susretu 26. kola Druge lige Republike Srpske, grupa Istok, a najzaslužniji za više nego ubjedljivu pobjedu bio je fudbaler ekipe iz Čajniča Miloje Mrdak, koji je četiri puta zatresao protivničku mrežu.

Domaći su već do 19 minuta vodili sa 3:0 uz dva gola Mrdaka, koji se u strijelce upisao još u 63. i 90. minutu.

U ovoj grupi dva susreta ovog kola su odgođena, a od ostalih odigranih utakmica treba izdvojiti vrijednu pobjedu u borbi za opstanak Mladosti iz Rogatice, koja je na svom terenu savladala imenjaka iz Gacka sa 4:1. Raspoloženi su bili i fudbaleri Jedinstva iz Brodca, koji su pobijedili Drinu HE sa 6:1, dok je Famo na gostovanju u Vlasenici pobijedio istoimenu ekipu sa 4:0 uz dva gola Danela Blažića, koji se u tri posljednje prvenstvene utakmice čak osam puta upisao u strijelce.

U grupi Zapad Laktašima u preostala četiri kola treba još samo jedan bod da bi i zvanično osvojili titulu. U ovom kolu izabranici Miljana Bajića savladali su Brdo sa 5:1, a u svjetlu pobjede ekipe iz Hambarina bio je povratak Saše Ercega na teren. Ovaj igrač Laktaša, koji je vojnik ovog kluba od 2008. godine na teren se vratio poslije više od 26 mjeseci. Naime posljednji put na terenu je bio 7. marta 2020. godine, a od tada je pauzirao zbog povrede.

Veoma vrijedne bodove u borbi za opstanak osvojili su  fudbaleri BSK-a, koji su na stadionu “Čaire” savladali Jedinstvo iz Žeravice sa 2:0 Blistao je dvostruki strijelac Branko Trninić, a gosti su teško podnijeli poraz i zbog dva crvena kartona susret su završili sa devet fudbalera.