Srpski derbi pripao Banjalučanima: Borac nadigrao Slogu

S. K.

BANjALUKA - Rukometaši Borac m:tel-a savladali su, u Srpskom derbiju šestog kola Premijer lige, Slogu iz Doboja, sa 31:25 (15:10).

Gosti su bolje otvorili meč, u dva navrata imali i tri gola prednosti (6:3, 7:4), da bi izabranici Mirka Mikića tek od 15. minuta zaigrali onako kako se od njih i očekivalo. Takva igra dala je rezultat pa su "crveno-plavi" do odlaska na odmor napravili seriju 11:3.

Nastavili su domaći i u nastavku sa dominacijom, pa su 43. minutu imali i osam golova prednosti (22:14).

Tada su Banjalučani ostali sa tri, pa onda i dva igrača manje, što gosti koriste da priđu na samo četiri gola zaostatka.

Ipak, Borac se ponovo vraća i do kraja rutinskom igrom stiže do pete prvenstvene pobjede, dok je Slogi ovo bio prvi poraz u prvenstvu.

U ekipi Borca, pored već po običaju sjajnog Bojana Ljubišića, odličnu partiju prikazali se Vukašin Rakocija (4 gola i 10 asistencija), te sedmostruki strijelac, Vladan Đurđević.

Kod Sloge, Haso Ćosić postigao je devet, a Vukašin Zekić pet pogodaka.