Prva liga Republike Srpske: Krupa prošla i Derventu

BANjALUKA - Fudbaleri vodeće Krupe u derbiju 11. kola Prve lige Republike Srpske savladali su kao gosti Tekstilac u Derventi sa 2:0 i tako su uvećali prednost na tabeli u odnosu na najbliže pratioce na pet bodova.

Izabranici Vladimira Ilića u nastavku susreta slomili otpor "krojača" i golovima Aleksandra Petrovića u 62. i "rezerviste" Alena Nuhanovića u 86. minutu stigli do devete pobjede u šampionatu Srpske.

Poslije četiri uzastopne pobjede, a onda i poraza u derbiju prošlog kola protiv Krupe Laktaši su nastavili uspješan niz. Savladali su lakše nego što se očekivalo Omarsku sa 2:0. Čitav posao završen je u prvom dijelu susreta. Već u devetom minutu Ognjen Škorić je doveo domaće do prednosti, a pobjedu je u 42. minutu potvrdio David Vuković.

Jedan od favorita za osvajanje titule, Zvijezda 09 doživjela je poraz na banjalučkom "Predgrađu" od Željezničar Sport tima 0:1. Posao domaćinu olakšao je golman tima iz Etno-sela "Stanišići" Tarik Abdulahović, koji je u 44. minutu zbog prekršaja izvan kaznenog prostora morao van igre. U trećem minutu sudijske nadoknade prvog dijela susreta Đorđe Đogić je iz slobodnog udarca postigao jedini pogodak na susretu.

Fudbaleri Rudar Prijedora neočekivano su na svom terenu poraženi od Slobode iz Mrkonjić Grada sa 0:3. Već u sedmom minutu hladan tuš za domaćina čija se mreža zatresla poslije preciznog udarca Vlade Koprivice.

Poslije toga domaći su opsjedali gol Mrkonjićana, koji su u 69. minutu preko Ilije Danilovića udvostručili prednost, a u sudijskoj nadoknadi golom Ognjena Soldata stigli do velikih 3:0.

U Istočnoj Ilidži Famos i Omarska igrali su neriješeno 1:1. Izabranici Vladimira Drinjaka su od samog početka susreta krenuli ofanzivno prema golu Omarske, čiji su se fudbaleri isključivo orijentisali na kontranapade. Iz takve jedne akcije četa Zlatka Jelisavca došla je do prednosti u 30. minutu, a strijelac je bio Ognjen Jaćimović. "Motoristima" je poslije toga trebalo mnogo vremena da se vrate u igru i tek u 66. minutu stigla su izjednačenja. Strijelac je bio "rezervista" Adnan Vranešić, koji je nekoliko trenutaka ranije ušao u igru zamijenivši Danela Blažića. Famos je od 75. minuta igrao sa fudbalerom manje na terenu i nije uspio da slomi žilavi otpor gostiju, tako da je ostalo neriješeno 1:1.

Rezultati i strijelci 11. kola Prve fudbalske lige Republike Srpske: Laktaši - Slavija 2:0 (Škorić 9, Vuković 42), Tekstilac - Krupa 0:2 (Petrović 62, Nuhanović 86), Famos - Omarska 1:1 (Vranešić 66 - Jaćimović 30), Ljubić - Sloboda (NG) 0:1 (Alić 63), Drina (Z) - Podrinje (J) 2:1 (Ćulum 79, Blagojević 90+3 - Božić 53), Željezničar Sport tim - Zvijezda 09 1:0 (Đogić 45+3), Rudar Prijedor - Sloboda (MG) 0:3 (Koprivica 7, Danilović 69, Soldat 90+5). Sutjeska - Kozara ... , Radnik - Alfa Modriča .... .