Poraz “Zvezde” i u Pireju

Srna

BIJELjINA - Košarkaši “Crvene zvezde” nisu uspjeli da prekinu niz od sedam poraza u Evroligi, pa su doživjeli još jedan od “Olimpijakosa”, koji je prekinuo svoj istovetan niz poraza i slavio sa 94:79.

“Crvena zvezda” je očajno ušla u meč sa Pirejcima. Vodili su samo jednom u prvom poluvremenu i to na samom početku 4:3.

Prvih deset minuta je “Olimpijakos” bio ubjedljiv - 30:19, a u drugih deset minuta “Zvezda” malo dolazi sebi, dobija dionicu sa 29:23 i smanjuje zaostatak na minus pet pred drugo poluvrijeme.

Treću četvrtinu bolje otvaraju Beograđani, stižu grčki tim i u tri navrata su ponovo imali po poen prednosti, ali u posljednjih deset minuta “Olimpijakos” ulazi sa osam poena prednosti - 75:67.

Međutim, sve što je srpski tim uspio, to je da priđe u jednom trenutku na pet poena zaostatka. Od tog trenutka, prednost “Olimpijakosa” je rasla do konačnih 94:79.

Marko Simonović je bio najefikasniji igrač meča sa 19 poena. Ognjen Dobrić sa 11 i Džordan Lojd sa 10 poena su ga jedini ispratili koliko-toliko. U redovima domaćina Vezenkov je ubacio 17, a Slukas 14 poena.

“Himki” je pobijedio “Real” prije neko veče, ali mu je zato Alba “uzela mjeru”, jer je “pukla stotka” u Podmoskovlju.

Iako je ruski tim na poluvremenu vodio sa šest poena razlike, njemački tim je dodao gas u nastavku, pa je u trećoj četvrtini nadoknadio zaostatak i prešao u vođstvo, da bi u posljednjoj dionici “Alba” dominirala, dobila ju je sa čak 18 razlike i došla do ubjedljivog trijumfa - 81:100.

Dominirao je Šveđanin Erikson sa čak 36 poena, a pratili su ga Fontekio i Sikma sa po 18 poena. Kod Himkija je najraspoloženiji bio Amerikanac Miki sa 29 poena i devet skokova, dok je Alekseju Švedu malo nedostajalo za tripl-dabl - 15 poena, sedam skokova i 12 asistencija.

U zanimljivom i neizvjesnom meču, “Olimpija” iz Milana je slavila protiv “Žalgirisa” u gostima sa 69:64. S ovom pobjedom, “Olimpija” ostaje u vrhu tabele, dok je “Žalgiris” za sada na jednu pobjedu od plej-of pozicija.

Šilds je predvodio italijanski tim sa 23 poena, dok su najefikasniji kod litvanskog tima bili Grigonis sa 17 i Lovernj sa 15 poena.

Evroliga - 28. kolo: “Zenit” - “Real Madrid” 71:75, “Anadolu Efes” - “CSKA” Moskva 100:70, “Makabi” - “Valensija” 84:72, “Bajern” - “Panatinaikos” 76:71, “Himki” - “Alba” 81:100, “Žalgiris” - “Olimpija” Milano 64:69, “Olimpijakos” - “Crvena zvezda” 94:79, “Asvel” - “Fenerbahče” u toku, “Barselona” - “Baskonija” u toku.

Tabela: “Barselona” 19-8, “CSKA” Moskva 18-9, “Bajern” i “Olimpija” Milano 18-10, “Real Madrid” 17-11, “Anadolu Efes” 17-10, “Fenerbahče” i “Zenit” 16-11, “Žalgiris” 15-13, “Baskonija” 14-13, “Valensija” 14-14, “Asvel” 12-15, “Olimpijakos” 12-16, “Makabi” 11-15, “Alba” 10-18, “Panatinaikos” 9-17, “Crvena zvezda” 7-21 i “Himki” 3-24.