Nove pobjede Leotara i Slavije

G.S.

TREBINjE - Ubjedljivu pobjedu na svom terenu zabilježili su košarkaši Leotara koji su nadigrali Zrinjski rezultatom 105:74, u 13. kolu Lige BiH.

Do osme pobjede ove sezone četu Marka Ičelića predvodili su Stefan Adžić i Luka Anđušić sa po 19 poena, dok je Đorđije Ninković ubacio 17.

Slavija je nastavila sa vrlo dobrim partijama u povratničkoj sezoni i pred svojim navijačima u Istočnom Sarajevu pobijedila Posušje sa 98:84, čime je stigla do sedme pobjede. Najzaslužniji za nju bili su Makale Forman sa 20 poena i pet asistencija dok je Darko Damjanović imao 16 poena i 12 skokova, a isti broj poena kao kapiten imao je i novopristigli David Maran.

Budućnost je poražena na gostovanju u Tuzli kod Slobode rezultatom 77:79, iako je većim dijelom prvog poluvremena bila u vođstvu. Tuzlaci su preuzeli kontrolu nad rezultatom u drugom poluvremenu, a gosti ozbiljno zaprijetili u samom finišu kada su prišli na dva poena zaostatka, sedam sekundi prije kraja. Džošua Skot promašio je dva slobodna bacanja deset sekundi prije kraja i Bijeljinci su imali napad za produžetak ili pobjedu, ali Adi Zahiragić nije bio precizan u šutu za tri poena. Zahiragić je susret završio sa 17 poena, a jedan više postigao je Luka Jovanović.

Plasman: 1. Široki 12-0, 2. Borac 11-1, 3. Budućnost 9-4, 4. Leotar 8-5, 5. Bosna Rojal 8-4, 6. Sloboda 7-6, 7. Slavija 7-6, 8. Spars 5-7, 9. Promo 4-8, 10. Posušje 2-11, 11. Zrinjski 1-12, 12. Mladost 1-11.