Nastavljena mrtva trka u Drugoj ligi Republike Srpske, grupa zapad: Sloboda i Laktaši ne posustaju

BANjALUKA - Fudbaleri Slobode iz Mrkonjić Grada i Laktaša nastavili su sa pobjedama i poslije šest kola u Drugoj ligi Republike Srpske, grupa zapad zadržali su maksimalan učinak.

Već sada je jasno da će tim sa “Luka” i izabranici Miljana Bajića do kraja prvenstva voditi mrtvu trku za šampionsku titulu i povratak među prvoligaše Srpske.

Mrkonjićani su bez većih problema savladali trnsku Slogu sa 2:0, a trijumf je mogao biti i ubjedljiviji da na golu gostiju nije bio raspoloženi Nikola Gašić, koji je odbranio nekoliko zicera. Međutim, treba istaći da su mu u tome pomogli i domaći igrači, koji su pokazali zavidnu neefikasnost. Sloboda je povela u 39. minutu golom Siniše Radoje, a pobjedu je potvrdio Dragan Domuzin u 74. minutu, koji se tim golom donekle iskupio za brojne promašaje u u ranijoj fazi utakmice.

Dobar fudbal, ali i gledaoci vraćaju se na stadion u Laktašima. Njih 500 posmatralo je kako se njihovi ljubimci poigravaju sa fudbalerima Proletera i bilo je samo pitanje sa koliko će golova u mreži biti ispraćeni u Teslić. Na kraju rezultat od 7:1 odslikava koliko su izabranici Miljana Bajića bili dominantni u ovom susretu.

Iako možda imaju i najmlađu ekipu u obje grupe drugih liga fudbaleri BSK-a već su se izgleda uigrali u višem rangu takmičenja i počeli su da donose bodove sa gostovanja. Treći u ovom prvenstvu osvojili su u Dubravama, gdje su sa istoimenim domaćinom igrali neriješeno, 1:1. Popularni “romantičari” imali su i dosta sreće u ovom susretu, jer je fudbaler Dubrava Boris Kisin u 90. minutu imao priliku da sa “bijele” tačke svom timu donese kompletan plijen, ali je pogodio prečku.

U grupi istok Sloga 2 iz Gornjeg Crnjelova je nastavila sa odličnim partijama i pobijedila je Rudar 1925 iz Ugljevika sa ubjedljivih 6:1.

U ovom kolu u obje grupe po jedan susret je odgođen za sutra. U grupi zapad od 16 časova će na teren u Doboju izađi Željezničar i Jedinstvo iz Žeravice, a u istom terminu u grupi istok u Vlasenici igraju istoimeni domaćin i Proleter iz Dvorova.