Mrkonjićani se izdvojili na čelu tabele Druge lige, grupa zapad: Slobodi prijao remi u Šipovu

BANjALUKA - Fudbaleri Slobode iz Mrkonjić Grada u sedmom kolu Druge lige Republike Srpske desetkom su položili test u Žeravici, gdje su savladali Jedinstvo sa 3:0 i sada su ostali jedina ekipa u obje grupe sa maksimalnim učinkom.

Poslije neizvjesnog prvog poluvremena izabranici Igora Mirkovića su u nastavku meča dodali gas i postigli sva tri pogotka. Prvo je u 55. minutu iskusni Siniša Radoja načeo Žeravičane, da bi sa dva gola u 81. i 83. minutu brzonogi Srđan Mrzić potvrdio pobjedu Mrkonjićana.

Slobodi je na ruku išao i remi u Šipovu, gdje su Gorica i Laktaši igrali neriješeno (1:1), pa sada imaju dva boda više od najbližeg pratioca. Laktaši su na teškom gostovanju poveli u 38. minutu pogotkom Nikole Babića, da bi u 53. minutu poslije kornera koji je izveo igrač-trener Gorice Duško Sakan Branko Peno pogodio mrežu golmana gostiju Đorđa Vukovića.

U grupi istok Sloga 2 iz Gornjeg Crnjelova je na gostovanju u Višegradu pobijedila Drinu HE sa 4:0, dok je Famos u Brčkom slavio protiv Ilićke 01 sa 3:0 i sada ove dvije ekipe zauzimaju prva dva mjesta sa po 19 bodova. Ono što je impozantno je da je Sloga 2 u dosadašnjih sedam kola postigla čak 35, a primila samo jedan gol, dok se mreža “motorista” još nije zatresla uz 15 postignutih pogodaka. Dva boda iza vodećeg dvojca je Vlasenica, koja u Gacku protiv Mladosti nije uspjela da dođe do cijelog plijena igrajući neriješeno, 1:1.

Veoma zanimljiv meč na kojem je viđeno čak sedam golova odigran je u Palama. Iako su fudbaleri Romanija tri puta pogodili mrežu gostiju iz Srebrenice, slavio je Guber sa 4:3.