Mladost zaustavila vodeće Dubičane

Siniša Kotaraš

BANjALUKA - Derbi, do ovog kola dvije prvoplasirane ekipe Druge lige Republike Srpske grupa zapad, u Donjoj Slatini između Mladosti i Borca iz Kozarske Dubice završen je 1:1.

Domaćin je poveo u 25. minutu golom Mladena Petruljevića, da bi gosti izjednačili u samom finišu prvog poluvremena preko Borislava Topića.

U nastavku su i jedan i drugi rival pokušavali da dođu do trijumfa i punog plijena, ali se rezultat do kraja meča nije mijenjao.

Dubičani su i dalje prvi, ali sada imaju samo četiri boda prednosti u odnosu na Jedinstvo iz Žeravice i dobojsku Slogu, ekipe koje su iskoristile priliku da na tabeli preskoče rivala iz Donje Slatine.

Ovo kolo bilo je veoma efikasno jer je na sedam utakmica postignuto čak 33 gola, a najviše, po sedam, viđeno je na mečevima Omarska - Sloboda (MG) 5:2, te Sloga (S) - Ljubić 3:4.

Što se tiče grupe istok, obilježje 13. kola je drugi prvenstveni poraz najvećeg favorita za osvajanje prvog mjesta, Leotara.

Trebinjci su “položili oružje” na gostovanju u Foči gdje je domaća Sutjeska slavila minimalni trijumf od 1:0, a strijelac je bio iskusni Dejan Rašević već u drugom minutu utakmice, a sva kasnija nastojanja nekadašnjih šampiona BiH da stignu bar do jednog boda ostala su bez rezultata.

Ipak, Leotar i dalje ima četiri boda prednosti ispred drugoplasirane Drine iz Zvornika koja je u komšijskom derbiju, tek nakon preokreta, sa 2:1 savladala ekipu Milića.

Na trećem mjestu i dalje je Famos koji je propustio priliku da zadrži bodovni priključak, jer je na svom terenu odigrao tek 1:1 protiv Mladosti iz Gacka, pa ekipa iz Vojkovića sada zaostaje čak osam bodova za Leotarom, odnosno četiri za Zvorničanima