Liga šampiona: Tenerife sa pola gasa kroz Laktaše

Dejan Marić

LAKTAŠI - Košarkaši Igokee nisu uspjeli da iznenade favorizovane Tenerife u prvom kolu druge faze Lige šampiona.

Učenici Dragana Bajića su samo u pojedinim trenucima parirali raspoloženim Špancima, koji su se prošetali kroz Laktaše - 82:62.

Dodupe, domaćin je bolje otvorio utakmicu, u početku se on pitao na obje strane terena, o čemu svjedoči i rezultat 12:7 u sedmom minutu. A onda je strateg gostiju Ćus Vidoreta na parket poslao “tešku artiljeriju” - Marselinja Uertasa, Đorđija Šermandinija, Sasu Salina. I, za tili čas, situacija se preokrenula.

Španci su potpuno preuzeli kontrolu igre, pogađali iz svih poziciju i to im je donijelo velikih 16 poena viška u 16. minutu (36:21). Pa ipak, Igokea je odbila da se preda, u finišu poluvremena značajno je podigla svoju igru i na veliki odmor otišla sa samo tri koraka zaostatka (34:37).

Držali su se “igosi” još u trećoj četvrtini, a onda je čisti kvalitet i širi roster gostiju došao do izražaja u završnom kvartalu, sa velikih 20 poena razlike.