Lider odmiče u Drugoj ligi Republike Srpske, grupa zapad: Omarska se ne šali

BANjALUKA - Fudbaleri Omarske nastavili su sa sjajnim partijama ove jeseni i u 12. kolu Druge lige Republike Srpske, grupa zapad savladavši kao gosti u Prijedoru Brdo sa 6:1.

Bila je ovo deseta uzastopna utakmica izabranika Milenka Vulete bez poraza i šesta uzastopna pobjeda poslije koje su najbližem rivalu na tabeli, Čelincu, odmakli već pet bodova.

Omarska je na ovom gostovanju do pobjede došla u nastavku susreta, jer u prvih 45 minuta nije bilo golova. A, onda ih je u samo 25 viđeno čak sedam. Naime, prvi pogodak gosti su postigli u 54, a posljednji u 79. minutu, a u tom periodu i igrači Brda su jednom zatresli mrežu.

Mrkonjićka Sloboda je kao domaćin u Krupi na Vrbasu savladala nekadašnjeg premijerligaša Laktaše sa 2:0. Domaći su poveli u 16. minutu pogotkom Nikole Zeca, a samo devet minuta kasnije Momčilo Amović je postigao konačan rezultat.

U grupi istok došlo je do smjene na čelu. Naime u derbiju kola Guber je u Srebrenici savladao sokolački Glasinac 2011 sa 2:1 i preoteo mu prvu poziciju. Inicijativu na početku drugog dijela susreta domaći su krunisali golom Adnana Muminovića iz penala u 57. minutu, da bi već u 61. Marko Janjušević povisio na 2:0. Visoko vođstvo zadovoljilo je Srebreničane, koji su se malo povukli, a Sokočani su to iskoristili i u drugom minutu sudijske nadoknade preko Neđe Šuke postigli počasni pogodak.

Fudbalerima Romanije ni dva gola Miloša Koromana nisu bila dovoljna da izbjegnu poraz na svom terenu od Milića, koji su slavili sa 3:2 pogocima Srđana Borića, Ratka Đurića i Damjana Sušića.

Sve bliže vrhu tabele je višegradska Drina HE, koja je na svom terenu savladala Jedinstvo iz Brodca  sa 2:0. Izabranici Jadranka Janjića mučili su se do samog finiša, a prvi pogodak postigao je Vladimir Radović u 82. minutu. Konačan rezultat u prvom minutu sudijske nadoknade postigao je Bojan Marković iz penala.