Lekić zaustavio lidera

Darko Pašagić

BANjALUKA - Fudbaleri Borca iz Kozarske Dubice doživjeli su prvi poraz ove jeseni, pošto su u 11. kolu Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa zapad poraženi na gostovanju kod Laktaša sa 1:3.

Domaći su poveli u 15. minutu golom Slađana Lekića, da bi već u sljedećem napadu preko Uroša Stamenkovića stigli do dvostruke prednosti poslije penala.

U 35. minutu tračak nade gostima donio je Siniša Radoja, koji je smanjio na 1:2. Ipak, da cijeli plijen ostane na domaćem terenu pobrinuo se Lekić, koji je u 86. minutu postavio konačan rezultat.

Poslije šest uzastopnih pobjeda poraz je doživio i Ljubić, koji je na gostovanju kod Jedinstva u Žeravici izgubio sa 1:3. Jedan od najzaslužnijih za pobjedu izabranika Stojana Timarca bio je dvostruki strijelac Bojan Kumić, koji je postigao prvi i treći pogodak za domaćina.

Omarska je na svom terenu deklasirala “fenjeraša” Polet 1926 iz Broda sa 6:0, a blistao je Vedran Panić, koji je mrežu rivala pogodio čak četiri puta.

U grupi istok Jedinstvo iz Brodca uspjelo je da osvoji bod protiv vodećeg Leotara iz Trebinja igrajući 2:2. Tako je prekinuta serija tima sa “Polica” koji je bar nakratko zaustavljen poslije šest uzastopnih pobjeda.

Susret u Brodcu osim četiri gola obilježilo je i deset žutih i dva crvena kartona.

Rogatička Mladost poražena je na svom terenu od povratnika među drugoligaše, Milića, sa ubjedljivih 0:3

Ono što još više može da zabrine pristalice domaćina je činjenica da su susret završili sa samo osam igrača, jer su trojica zbog crvenih kartona prije vremena morali u svlačionicu.