Laktaši zasjeli na vrh

Darko Pašagić, Brane Radulović

Banjaluka - Fudbaleri nekadašnjeg premijerligaša Laktaša poslije dva kola Druge lige Republike Srpske, grupa zapad, nalaze se na čelu tabele.

Izabranici Željka Vranješa poslije startne pobjede na gostovanju u Omarskoj 3:0 identičnim rezultatom savladali su na svom terenu komšije, Slogu iz Trna, a najzaslužniji za trijumf bio je dvostruki strijelac Saša Glamočić.

Okršaj komšijskih rivala u Donjoj Slatini pripao je, poslije neizvjesne borbe, Borcu iz Šamca, a trijumf gostima od 3:2 donio je doskorašnji prvotimac Mladosti Džafer Džafić koji je u 80. minutu matirao golmana Jovicu Lakića. Strijelci su bili posebno raspoloženi u prvom poluvremenu, jer su se do 38. minuta mreže tresle čak četiri puta.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se fudbaleri povratnika u drugoligaško društvo, Borca iz Kozarske Dubice, koji su zasluženo slavili u Prnjavoru. Već poslije desetak minuta igre bilo je jasno da su gosti stigli sa velikim planovima. Doduše, “plavi” su poveli kada je Danko Segić iz slobodnog udarca na efektan način zatresao mrežu Nikole Kljajića. Samo tri minuta kasnije Stefan Tomaš je izjednačio, da bi ovaj igrač na otvaranju drugog dijela susreta još jednom matirao Filipa Ratkovića i tako napravio rezultatski preokret. Prnjavorčani su pružili blijedu partiju, a od šest potencijalnih startnih bodova u dva domaća nastupa, imaju samo jedan, što ih je udaljilo od najavljene borbe za šampionsku titulu.

U grupi istok poslije dva kola maksimalan učinak imaju samo fudbaleri još jednog bivšeg premijerligaša i nekadašnjeg šampiona BiH, Leotara. Trebinjci su u drugom kolu na gostovanju u Pilici savladali domaću Budućnost sa 1:0, a strijelac pogotka vrijednog tri boda bio je Dragan Ristić u 50. minutu. Poslije startnih poraza pobjede su slavili bivši prvoligaši, fočanska Sutjeska i Drina iz Zvornika, koja je bila veoma ubjedljiva u duelu sa još jednim bivšim premijerligašem, gatačkom Mladosti.