Košarkaši Bratunca šokirali Igokeu

klix.ba

Košarkaši Bratunca iznenađujuće su pobijedili Igokeu u okviru Prvenstva BiH za košarkaše rezultatom 84:71 te joj tako nanijeli drugi poraz ove sezone.

Domaći igrači su puno bolje otvorili meč i već u prvoj četvrtini ostvarili su dvocifreno vodstvo, a nakon prvih 10 minuta rezultat na semaforu je bio 25:14 za domaći tim.

Do poluvremena je Igokea zaigrala nešto bolje, ali nije uspjela na pauzu otići s manjom razlikom s obzirom na to da je druga četvrtina završena rezultatom 24:24.

U drugom poluvremenu Bratunac je igrao dobro u odbrani i domaći tim je čuvao stečenu prednost te nisu dozvolili gostima iz Aleksandrovca da ugroze njihovu pobjedu, a na kraju su uspjeli doć do trijumfa i 10. pobjede ove sezone.

S druge strane, za Igokeu je ovo bio drugi poraz iz 13 odigranih utakmica.

U pobjedničkoj ekipi se istakao Dejan Ćup koji je ubacio 18 poena, a pratio ga je Mladen Pantić koji je ubacio 15 poena. Po 12 poena su ubacili Radenko Pilčević i Goran Vučićević, dok se kod Igokee istakao Darko Talić sa 18 ubačenih poena.