Igokea srušila Split

M.Z.

LAKTAŠI - Košarkaši Igokee upisali su treću pobjedu u ovoj sezoni ABA lige.

Izabranici trenera Dragana Bajića na svom terenu bili su bolji od Splita rezultatom 85:67, u petom kolu regionalnog takmičenja, nakon kojeg hrvatski tim nema trijumfa.

Konačan rezultat ne otkriva u potpunosti veliku borbu na terenu koja je viđena u prvom poluvremenu kada su Splićani bili u vođstvu, a domaći igrači dosta se mučili.

Preokret je nagovijestio Aleksa Radanov dobrom igrom u drugoj četvrtini da bi ulazak Stefana Fundića u drugom poluvremenu Igokei donio čvrstinu pod košem nakin čega je prednost počela da raste i početkom posljednjeg perioda iznosila je velika 23 poena.

Najbolji kod pobjednika bio je Dalibor Ilić sa 15 poena, pratio ga je Markel Starks sa 11, a Fundić je dodao deset. Naredno iskušenje Igokea će imati u utorak protiv Nimburka na gostujućem terenu u trećem kolu Lige šampiona.