Igokea poražena od Budućnosti

M.Z.

LAKTAŠI - Ekipa Budućnosti definitivno ne leži Igokei i odnijela je pobjedu iz Laktaša rezzltatom 82:79, u 17. kolu ABA lige.

Bila je to deveta vezana pobjeda Podgoričana protiv tima iz Aleksandrovca koji je upisao treći neuspjeh poslije povratka na teren nakon što je skoro cijela ekipa preležala kovid 19.

Šansu za produžetak nije iskoristio Nikola Tanasković koji je promašio trojku u posljedoj sekundi utakmice.

Gosti su većim dijelom susreta bili u vođstvu, a domaćin je u samo nekoliko navrata imao prednost na svojoj strani, posljednji put krajem prvog poluvremena.

U trećem i četvrtom periodu Budućnost je držala prednost između pet i deset poena razlike što domaći i pored velike borbe nisu uspjeli da nadoknade.

Najbolji kod Igokee bio je Džejms Robinson sa 19 poena, ali je četiri minuta prije napustio utakmicu zbog pet ličnih grešaka.

Pratio ga je Antabija Voler sa 12, a po 11 su dodali Aleksa Radanov i Dalibor Ilić.