Igokea pala nakon produžetka

M. Z.

LjUBLjANA - Košarkaši Igokee bili su nadomak pobjede protiv Cedevita Olimpije u osmom kolu ABA lige, ali su doživjeli poraz rezultatom 103:92 poslije produžetka.

Drugu utakmicu zaredom u regionalnom takmičenju Aleksandrovčani su igrali dodatnih pet minuta, ali ovaj put nisu slavili kao što je to bio slučaj protiv Partizana. Bio je ovo prvi meč izabranika trenera Dragana Bajića nakon što su pauzirali dva kola jer su njihovi mečevi protiv Budućnosti i FMP-a odgođeni zbog infekcije u redovima Podgoričana i "pantera". Igokea je ostala na četiri pobjede i sada ima dva poraza kao i dva meča da nadoknadi. Skoro cijelog meča domaćin je vodio da bi gosti pet minuta prije kraja poveli sa 77:76, što je bilo njihovo drugo vođstvo na meču poslije uvodnog 2:1. Ljubljančani su bili nadomak pobjede, ali je Antabija Voler trojkom 3,6 sekundi prije kraja preko dva igrača donio izjednačenje svom timu. Kada se očekivalo da gosti kapitalizuju psihološku prednost došlo je do pada u njihovoj igri pa je domaćin serijom 13:0 osigurao pobjedu. Najbolji kod Igokee Voler sa 17 poena, 11 je dodao Edin Atić, a po deset Nikola Jovanović, Dalibor Ilić, Džeki Karmajkl i Stefan Pot. U redovima Cedevita Olimpije prednjačili su Kendrik Peri sa 27 i Jka Blažič sa 22 dok je Edo Murič ubacio 16.