Fudbaler Slavije Vladan Mandić obilježio meč protiv Rudar Prijedora: Još ćemo mnogima pomrsiti račune

Dušan Repija

ISTOČNO SARAJEVO - Duel nekadašnjih premijerligaša pripao je fudbalerima Slavije koji su sa 3:2 savladali Rudar i ponovili najbolji start sezone u istoriji.

Pomalo neočekivano "sokolovi" igraju sjajno i od mogućih 30 osvojili su 21 bod, što je dovoljno za treće mjesto na tabeli i trku sa najboljim timovima. Protiv Prijedorčana je dominirao Vladan Mandić koji je već u drugom minutu načeo goste, a do poluvremena je prednost duplirao Hamza Kaljić. Kobno je bilo otvaranje i drugog poluvremena za goste. Mandić je sjajno prošao po lijevoj strani i dodao loptu do Đorđa Avdalovića koga je srušio Momko Kojić, a Stefan Arbinja bio siguran sa bijele tačke. Prijedorčani su u finišu postigli dva gola i vratili neizvjesnost u meč, ali je prema svemu viđenom trijumf Slavije više nego zaslužen.

- Slažem se da su naše dobre igre prilično iznenađenje jer sam siguran da nas niko nije svrstavao među četiri, pet najboljih ekipa. Imali smo malo problema tokom priprema, ali smo pred sami početak uspjeli da popunimo roster dobrim igračima koji su se dobro uklopili uz nas starosjedioce i za sada sve ide kako treba - rekao je Mandić.

Ono što je olakšavajuća okolnost za "sokolove" jeste da igraju bez pritiska, pošto nemaju ambicije za sam vrh. Ipak, to ne znači da ne žele pobjedu u svakom meču.

- Pokazali smo da možemo igrati sa svima. Osvojili smo bod u Novom Gradu, sa Radnikom remizirali i bili mnogo bliže pobjedi, savladali Rudar, a protiv Krupe se nismo obrukali... Idemo od utakmice do utakmice pa dokle stignemo. Imamo puno samopouzdanja i siguran sam da ćemo mnogima pomrsiti račune - naglasio je Mandić.

Rudar je, sa druge strane, doživio drugi poraz u nizu, a ima samo jednu pobjedu u posljednjih pet mečeva, pa je sve dalje od pozicija u vrhu koje su mu predviđane pred start šampionata.

RUDAR PRIJEDOR    2 (0)

Strijelci: 1:0 Mandić u 2, 2:0 Kaljić u 37, 3:0 Arbinja u 46. iz penala, 3:1 Da Silva 79, 3:2 Marić u 90+1. minutu.

Stadion: SRC "Slavija" u Istočnom Sarajevu.

Gledalaca: 350

Sudija: Dragan Todić (Doboj) 6,5

Žuti kartoni: Beširević, Avdalović, Erić (Slavija), Kovačević, Marmat (Rudar).

Igrač utakmice: Vladan Mandić (Slavija) 8.

SLAVIJA: Nedžibović 6,5, Dabić 7 (od 63. minuta Asentić), Đerić 7, Beširević 7, Popović 7, Arbinja 7 (od 77. minuta Bogučanin -), Avdalović 7 (od 63. minuta Bjeloš), Kaljić 7,5 (od 77. minuta Stojanović), Mandić 8 (od 77. minuta Mišović -), Erić 7, Tomić 7. Trener: Bojan Regoje.

RUDAR: Trninić 5 (od 46. minuta Ćehić 5,5), Cervos 5,5, Pekija 6, Kovačević 6, Radaković 6, Da Silva 6, Kojić 6, Kamenčić 6, Mikić 5,5 (od 46. minuta Marmat 6), Marić 7, Keita 5 (od 46. minuta Bilbija 5,5). Trener: Srđan Marjanović.

***

KRUPA      3 (1)

LAKTAŠI        1 (0)

Strijelci: 1:0 Mrzić u 4, 1:1 Škorić u 51, 2:1 Krneta u 84, 3:1 Mrzić u 90+2. minutu.

Stadion: Krupe u Krupi na Vrbasu.

Gledalaca: 800.

Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: L. Babić, Lelji, Damjanović (Krupa), Arežina, Milić, Đ. Vuković, Ostojić (Laktaši).

KRUPA: Damjanović 6, Redžić 6,5, Perović 6 (od 83. minuta Čelar -), L. Babić 6,5, Đekić 6,5, Mitrović 7, Mrzić 7,5, Nuhanović 6 (od 60. minuta Krneta 7), Lelji 7, Petrović 7 (od 73. minuta Đuričin -), Ristanović 6,5. Trener: Vladimir Ilić.

LAKTAŠI: Đ. Vuković 6, Milić 6 (od 63. minuta Keleman -), Amidžić 6 (od 81. minuta Arežina -), Zelenika 6 (od 63. minuta Babić -), Milojević 6 (od 73. minuta Radetić -), Ostojić 6, Marković 6, Škorić 6,5 (od 73. minuta D. Vuković -), Bosančić 6,5, Runić 6, Dojčinović 6. Trener: Miljan Bajić.

***

ZVIJEZDA 09

DRINA 5:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Orlandić u 41, 2:0 Blažević u 50, 2:1 Šarčević u 63, 3:1 Resić u 69, 4:1 Orlandić u 77, 5:1 Apostu u 89. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Gledalaca: 100.

Sudije: Marko Domazet (Istočna Ilidža) 6,5.

Sudija: Mario Jelić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Da. Romanić, Grahovac, Vračar (Omarska), Milutinović (Sutjeska).

Igrač utakmice: Ognjen Jaćimović (Omarska) 7.

***

ALFA MODRIČA      0

FAMOS    0

Stadion "Dr Milan Jelić" u Modriči.

Gledalaca: 50

Sudija: Stefan Bokić (Bileća) 7

Žuti kartoni: Omerhodžić, Živković, Đurić, Nikić, (Alfa Modriča), Marković, Demirović, Bjeloš (Famos).

Igrač utakmice: Marko Terzić (Famos) 7,5.

Sudija: Marko Taborin (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Pepić, Jandrić, Glišić, Šikanjić, Modić (Kozara), Miljanović, Prljeta, Duspara (Tekstilac).

Igrač utakmice: Marko Despotović (Kozara) 7.

***

PODRINjE         1 (0)

LjUBIĆ    2 (0)

Strijelci: 0:1 Milanović u 52, 0:2 Bosnić u 68, 1:2 Perić u 73. minutu.

Stadion: Podrinja u Janja.

Gledalaca: 300.

Sudije: Velimir Drinić (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Nikola Pantić (Podrinje), B. Žižak (Ljubić).

Sudija: Danijel Perić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Danilović, Koprivica, Erić (Sloboda MG), Jovandić, Kalabić, Jević, Kerezović (Željezničar ST).

Crveni karton: Nikola Jovandić (Željezničar ST) u 62. minutu.

Igrač utakmice: Nikola Šuput (Željezničar ST) 7.

SLOBODA (MG): Zeljković 6, Danilović 6, Soldat 5,5, Domuzin 5,5 (od 82. minuta Gavrić -), Zekanović 6, Đukanović 5,5 (od 79. minuta Pušić -), Mitrić 6, Koprivica 5,5, Živković 5,5, Maksimović 5,5. Anđelić 5,5 (od 90. minuta Erić -). Trener: Darko Maletić.

ŽELjEZNIČAR ST: Stupar 7, Kosta 6,5, Sladojević 7, Blanuša 7, Đogić 7, Part 6,5, Jovandić 5, Ivić 6 (od 63. minuta Šuput 7), Kalabić 7 (od 90. minuta Jagodić-), Jević 7, Kerezović 6,5 (od 71. minuta Gajić -)