Filip i Tanovićeva bez konkurencije na Banj brdu

Dušan Repija

BANjALUKA - Francuz Antoan Filip nastavio je da dominira na Gran priju Banjaluka u brdskom biciklizmu, jer je ubjedljivo slavio i u najtežoj trećoj etapi, maratonu.

On je sa 39 sekundi boljim vremenima slavio ispred zemljaka Bendžamina Le Nija i stazu dugu 57,6 kilometara savladao za dva časa i 35 minuta. Ovo je njegova treća pobjeda u Banjaluci, pa će sutra u poslednjoj etapi koja se vozi na Kastelu imati lak posao da sačuva vođstvo u generalnom plasmanu, te osvoji značajne bodove za nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju.

U ženskoj konkurenciji najbolja je bila reprezentativka BiH Lejla Tanović koja je baš kao i Filip dominantna od prvog dana takmičenja.

Sutra je na programu posljednje etapa, a program na Kastelu počinje u 12 časova.