Dubičani nastavili pobjedonosnu seriju: Borac prošao i kroz Trn

Darko Pašagić

Banjaluka - Fudbaleri Borca iz Kozarske Dubice u devetom kolu Druge lige Republike Srpske, grupa zapad savladali su kao gosti Slogu iz Trna sa 3:1 i zadržali prvo mjesto na tabeli.

Izabranici Zorana Bujića do sedmog trijumfa u osmom prvenstvenom meču ove sezone stigli su sa dva pogotka Siniše Radoje u 18. iz penala i 57, te Srđana Đukanovića u 68. minutu, a poraz domaćina samo je sa bijele tačke uspio da ublaži Milan Zec u 80. minutu.

Poslije ovog kola Dubičani i dalje imaju četiri boda prednosti u odnosu na najbliže pratioce dobojsku Slogu i Mladost iz Donje Slatine, koji su u ovom kolu savladali Laktaše u gostima sa 2:0, odnosno Slogu iz Srpca na svom terenu sa 2:1.

Poslije pete uzastopne pobjede sve bliži vrhu je Ljubić, koji je sada na petoj poziciji. Prnjavorčani su ovom kolu kao gosti savladali teslićki Proleter sa 3:1, a ponovo je junak susreta bio Danko Segić, koji je dva puta zatresao mrežu tima sa “Radolinke”, u 32. i 67. minutu. Prije toga mrežu domaćina je načeo Aleksandar Žižak, a jedini gol za Proleter postigao je Vladimir Marković.

U grupi istok, nekadašnji šampion BiH Leotar, ne posustaje. Ovog puta izabranici Olega Ćurića savladali su kao gosti Ilićku sa 2:0.

Pobjedu tima sa “Polica” najavio je najbolji akter susreta Dragan Ristić pogotkom u 25. minutu, a potvrdio je u samom finišu utakmice Anel Ramić.

Trebinjci sada imaju pet bodova prednosti nad zvorničkom Drinom, koja je u ovom kolu sa novim trenerom Milom Milanovićem pobijedila Glasinac 2011 sa 4:0. Junak je bio trostruki strijelac Srđan Damjanović, a osim njega mrežu Sokočana zatresao je i Stefan Spasojević.

Neočekivan poraz na svom terenu doživio je doskorašnji prvoligaš Sutjeska koja je izgubila od Romanije sa 2:3. Ovim trijumfom Paljani su zadržali treću poziciju.