Drugoligaš iz Žeravice više nema maksimalan učinak: Sloga zaustavila Jedinstvo

BANjALUKA - Fudbaleri Jedinstva iz Žeravice više nemaju maksimalan učinak pošto su u šestom kolu Druge lige Republike Srpske, grupa zapad, na gostovanju u Trnu igrali neriješeno sa Slogom 1:1.

Činilo se da će pobjedonosni niz biti nastavljen, jer je Slaven Kovljen u 49. minutu doveo goste u prednost od 1:0, ali su uslijedili žestoki napadi Trnjana, koji su urodili plodom u 74. minutu. Tada je “rezervista” David Vuković pogodio za 1:1 i tako zaustavio Žeravičane.

Mrkonjićka Sloboda je na gostovanju u Tesliću zabilježila ubjedljivu i rutinsku pobjedu protiv “fenjeraša” Proletera sa 4:1. Gosti su bolje otvorili meč i golom Siniše Lazendića u trećem minutu poveli sa 1:0. Domaći fudbaleri su uspjeli da poravnaju rezultat u 18. minutu golom Vanje Ćosića. Igrači tima sa “Radolinke” su do 44. minuta uspjeli da drže rezultatski egal, kada je Siniša Đaković pogodio za prednost gostiju od 2:1. Već na početku drugog dijela Milenko Amović je povisio na 3:1, a konačan rezultat postavio je mladi Ognjen Soldat pogotkom sa “bijele tačke” u 75. minutu.

U grupi istok lider je i dalje Budućnost iz Pilice, koja je na svom terenu u ovom kolu savladala Stakorinu iz Čajniča sa 1:0. Jedini pogodak postigao je Rade Lukić u 61. minutu.

Famos iz Istočne Ilidže je u komšijskom derbiju pobijedio sokolački Glasinac sa 3:1. “Motoristi” su poveli u 37. minutu golom Srđana Vitkovića,  a samo tri minuta kasnije Miloš Vujičić je izjednačio na 1:1. Sedam minuta je u drugom poluvremenu bilo potrebno Famosu da ponovo povede, a strijelac je bio Marko Marković. Konačan rezultat postavio je Tihomir Lalović u 66. minutu.

Paljanska Romanija je savladala višegradsku Drinu HE sa 3:1, a domaćine je do trećeg ovosezonskog slavlja predvodio sa dva pogotka Miloš Koroman, dok je treći gol postigao Marko Maljukan.