Druge lige Repuplike Srpske: Šikuljak čuva vrh

Darko Pašagić

BANjALUKA - Fudbaleri Jedinstva iz Brodca i poslije devetog kola Druge lige Republike Srpske, grupa istok zauzimaju lidersku poziciji.

Izabranici Milorada Savića pogotkom Vladimira Šikuljka u 35. minutu savladali su Vlasenicu sa 1:0 i zadržali tri boda prednosti u odnosu na Romaniju iz Pala i nevesinjski Velež. Paljani su u ovom kolu lakše nego što se očekivalo savladali Podrinje iz Tršića sa 4:0, dok je Velež slavio i petu pobjedu u isto toliko mečeva na svom terenu. Ovog puta Nevesinjci su savladali Proleter iz Dvorova sa 2:1. Pobjednik se mogao naslutiti već poslije prvog dijela susreta u kojem su domaći došli do prednosti od 2:0. Srđan Drašković u 28. minutu postigao je vodeći pogodak za Velež, a 12 minuta kasnije Miljan Petković je sa bijele tačke povisio na 2:0. U nastavku susreta viđen je još jedan gol i to u sudijskoj nadoknadi. Tada su gosti preko Stefana Radića iz penala postigli počasni pogodak na ovom susretu.

U grupi zapad poslije devetog kola Borac iz Kozarske Dubice već ima četiri boda prednosti u odnosu na najbliže pratioce, Jedinstvo iz Žeravice i Goricu iz Šipova. Ovog puta izabranici Rade Drvenice su u derbiju kola savladali Jedinstvo sa 2:0 i tako su u direktnom duelu bodovno odmakli Žeravičanima. Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. Prvo je u 62. minutu mladi Stefan Blagojević pogodio mrežu gostiju, da bi konačan rezultat osam minuta kasnije postavio Nemanja Gavrić. Gorica je poražena na “Čairama” od banjalučkih “romantičara” sa 0:2, a do prvih bodova u sezoni došla je Ukrina iz Čečave. Iako su i dalje “fenjeraši” bijeg sa dna tabele najavio je Denis Zelenković, koji je u 11. minutu postigao jedini pogodak na Gradskom stadionu u Srpcu, gdje je Ukrina savladala domaću Slogu.

Sudija: Borislav Radić (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Vidić (Proleter), Jovičić, Marinković, Đekanović (Polet 1926).

Igrač utakmice: Srđan Vukičević (Polet 1926) 7.

PROLETER (TESLIĆ): Ristić 7, Lale 6,5, Jotanović 6,5, Osmić 6 (od 71. minuta Berak -), Kopanja 6,5, Pejičić 6,5, Popović 6,5, Janković 6, Vukmirović 6, Vidić 6 (od 78. minuta Aleksić -), Jovanović 6. Trener: Dalibor Ignjić.

POLET 1926: Vukičević 7, Petrić 6,5, Marinković 6,5, Đekanović 6,5, Blažanović 6, S. Grozdanić 6,5, Lekić 6, Ignjatić 6 (od 75. minuta Kolunija -), S. Bardak 6,  Jovičić 6, Milovac 6. Trener: Dejan Pijetlović.

***

BORAC (KD)                2 (0)

JEDINSTVO (Ž)       0 (0)

Strijelci: 1:0 Blagojević u 62, 2:0 Gavrić u 70. minutu.

Stadion: “Đolovi” u Kozarskoj Dubici.

Gledalaca: 300.

Sudija: Dejan Smiljić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Tomaš, Jaćimović, Gavrić (Borac, Kozarska Dubica), Đogić, O. (15) Petrović, L. Nišić, Knežić (Jedinstvo, Žeravica).

Igrač utakmice: Nemanja Gavrić (Borac, Kozarska Dubica) 7,5.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Misimović 7, Bunić 7 (od 90+2. minuta Halilović -), Škarić 7, Burazor 6 (od 46. minuta Jaćimović 7), Blagojević 7,5 (od 82. minuta Lončar -), Tomaš 7 (od 88. minuta Udovčić -), Pekić 7, Gavrić 7,5, Zec 7, Janković 7, Pralica 7 (od 88. minuta Petraković -). Trener: Rade Drvenica.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Vuković 6, Đogić 6, Đ. Nišić, O. (9) Petrović 6, L. Nišić 6 (od 78. minuta Budimović -), Petković 6,5, Knežević 6,5, O. (15) Petrović 6, Behara 6,5, Knežić 6 (od 78. minuta Vranić-Budimović -), Hamzić 6 (od 66. minuta N. Petrović -). Trener: Velimir Stojnić.

***

BSK           2 (1)

GORICA   0 (0)

Strijelci: 1:0 Rosić u 45+1, 2:0 Dojčinović u 53. minutu.

Stadion: “Čaire” u Banjaluci.

Sudija: Slaviša Mitrović (Šamac) 6,5.

Žuti kartoni: Ilić, K. Lacić, Mitrić (Gorica)

Crveni karton: Karlo Lacić (Gorica) u 39. minutu.

Igrač utakmice: Bojan Dojčinović (BSK) 7.

BSK: Gojić 6,5, Đaković 6,5 (od 46. minuta Stojičić 6,5), Lemić 6,5 (od 80. minuta Babić -), Šteković 7, Milosavljević 6,5, Jović 6,5 (od 83. minuta Jović -), Trninić 7, Dojčinović 7 (od 80. minuta Sarajlić -), Dragoljić 6,5 (od 65. minuta Čekić -), Gračanin 6,5, Rosić 7. Trener: Željko Vranješ.

GORICA: Ilić 6, Perak 6, Mitrić 6, Sivonjić 6, R. Jović 6 (od 86. minuta Šobić -), Malinović 6 (od 75. minuta Hajder -), Jakšić 6 (od 46. minuta Peno 6), Bogosavljević 6, M. Jović 6 (od 61. minuta Pastir -), Džanan 6 (od 61. minuta T. Lacić -), K. Lacić 5. Trener: Duško Sakan.

Sudija: Petar Tepić (Čelinac) 6,5.

Žuti kartoni: Vajukić, Kondić, I. Nježić, Đurđić, G. Zelenac (Sloga, Srbac), Lukić (Ukrina).

Igrač utakmice: Denis Zelenković (Ukrina) 7.

SLOGA (SRBAC): Smiljanić 6, Zukanović 6, Šervel 6, Vajukić 6 (od 46. minuta G. Zelenac 6), Karamehić 6 (od 72. minuta Novaković -), Lolić 6, I. Nježić 6, R. Zelenac 6, Remić 6, Đurđić 6, Kondić 6. Trener: Slavko Vujić.

UKRINA: Ninković 7, Kojić 6,5, Kulaga 6,5, Hadžikadunić 6,5, Lukić 6,5, Stojković 6,5, Bosić 6,5, Zelenković 7, Zoranović 6,5 (od 59. minuta Gojković 6,5), Radoja 6,5 (od 90+2. minuta Petrović -), Pećić 6,5 (od 72. minuta D. Prodić -), Trener: Mirko Lipić.

***

PROGRES 3 (1)

SLOGA (T)         0 (0)

Strijelci: 1:0 M. Budić 29, 2:0 Marjanović u 78, 3:0 Budić u 79. minutu.

Stadion: Progresa u Kneževu.

Gledalaca: 70.

Sudija: Bojan Džepina (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Kutić, Đuranović (Progres), Kuruzović, Babić (Sloga, Trn).

Crveni karton: Ranko Babić (Sloga, Trn) u 58. minutu.

Igrač utakmice: Miljan Budić (Progres) 7,5.

PROGRES: Bekić 7, Stojanović 7 (od 68. minuta P. Budić 7,5), Svjetlanović 7 (od 80. minuta Dukić -), Kutić 7, Glamočić 7, Verić 7 (od 88. minuta Vučić -), M. Budić 7,5, Barišić 7 (od 88. minuta Vasiljević -), Marjanović 7,5, Đuranović 7, Đukarić 7. Trener: Nemanja Damjanović.

SLOGA (TRN): Gašić 6, Aćimović 6 (od 54. minuta Batos -), Vulić 6, Javorac 6, Kuruzović 6, Ivić 6, Savić 6 (od 61. minuta Milinović -), Babić 5, Telić 6, Božić 6, Gaćeša 6. Trener: Branislav Simidžija.

Sudija: Milan Garić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Damjanić, Vunjak (Crni Vrh), Adžić, Blagojević (Borac, Šamac).

Igrač utakmice: Oleg Damjanić (Crni Vrh).

CRNI VRH: Račić 7, Vukosavljević 7, Vunjak 6,5 (od 73. minuta Rogić -), Aulić 7, Damjanić 7,5, Subić 7, Knežević 6,5 (od 73. minuta Milaković -), Grujić 7, Cvijetić 6,5 (od 90. minuta Brdan -), Tatić 6,5 (od 63. minuta Diljević -), Gajić 6,5 (od 63. minuta Amidžić -). Trener: Dalibor Balaban.

BORAC (ŠAMAC): Maslić 6, Nišić 6 (od 46. minuta Ilić 6), Blagojević 6 (od 78. minuta Pupčević -), Jaćimović 6, Bijelić 6, Marčeta 6, Adžić 6 (od 78. minuta Arsenić -), Mićić 6, Majić 6, Perić 6, Maksimović 6 (od 62. minuta Sjenčić -). Trener: Miroslav Drinić.

***

FSA PRIJEDOR        2 (1)

ČELINAC                  1 (0)

Strijelci: 1:0 Marinović u 18, 1:1 Kuzmanović u 47, 2:1 Kovačević iz penala u 58. minutu.

Stadion: “Poljana” u Prijedoru.

Sudija: Slaviša Šarić (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Rudak, Stegić, Škrbić, Crnobrnja (FSA Prijedor), Bosančić, Rađenović (Čelinac).

Igrač utakmice: Nemanja Marinović (FSA Prijedor) 7.

FSA PRIJEDOR: Zgonjanin 6,5, Rečević 6,5, Rudak 6,5, Golić 7, Kovačević 7, Marinović 7 (od 89. minuta Milinković -), Mikić 7 (od 90+1. minuta Radulović -), Crnobrnja 6,5, Knežević 6,5, Stegić 6,5, Škrbić 6,5 (od 76. minuta Drinić -). Trener: Nenad Bašić.

ČELINAC: Čađo 6, Rađenović 6, Materić 6 (od 70. minuta Dubravac -), Amidžić 6,5, Kuzmanović 7, Tomić 6 (od 86. minuta Bajić -), Bojić 6 (od 70. minuta Krminac -), Bosančić 6, Babić 6, Đajić 6 (od 70. minuta Knežević -), Ilić 6. Trener: Danijel Peulić.

***

DUBRAVE 2 (0)

BRDO                  1 (0)

Strijelci: 0:1 Vujatović u 58, 1:1 Demo u 62, 2:1 Sanjicki u 70. minutu.

Stadion: Dubrava u Dubravama.

Gledalaca: 200.

Sudija: Predrag Erletić (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Popović, Lukajić (Dubrave), trener Kecman (Dubrave).

Igrač utakmice: Aleksandar Sanjicki (Dubrave).

DUBRAVE: Hamzić 6,5, D. Kisin 7, Sanjicki 7,5, Lukajić 7, Čehajić 7, Grujić 6,5 (od 90. minuta Ljepojević -), Demo 7,5 (od 77. minuta Puzić -), Radosavac 7, Malbašić 6,5 (od 63. minuta Popović -), B. Kisin 7, Tomičić 7. Trener: Siniša Đurić.

BRDO: Babić 6, Krneta 6 (od 89. minuta Behlić -), Vujatović 7, Dedić 6 (od 79. minuta Stupar -), Miodragović 6,5, Stević 6,5, Mijić 6, Kuridža 6 (od 66. minuta Karajica -), Bundalo 6, Kadirić 6 (od 89. minuta Hodžić -), Miljević 6 (od 89. minuta Vojniković -). Trener: Goran Kecman.

***

VELEŽ (N)                  2 (2)

PROLETER (D)  1 (0)

Strijelci: 1:0 Drašković u 28, 2:0 Petković iz penala u 40, 2:1 Rakić iz penala u 90+2. minutu.

Stadion: Gradski u Nevesinju.

Gledalaca: 80.

Sudija: Igor Ilić (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Repović, Vučetić, G. Prodanović (Velež, Nevesinje), Mrkajić (Proleter, Dvorovi).

Igrač utakmice: Srđan Drašković (Velež, Nevesinje) 7.

VELEŽ (NEVESINjE): Zurovac 6,5, Okuka 6,5, Vučetić 6,5, Petković 7, Vukosav 6,5, Šiljegović 6,5, G. Prodanović 6,5, Drašković 7 (od 63. minuta Repović -), Pantić 6,5, Gutić 6,5, S. Prodanović 6,5. Trener: Mijat Mišeljić.

PROLETER (DVOROVI): Stanković 6, Bunjevac 6, Mrkajić 6, Vasić 6, Arnautović 6, Rakić 6,5, Matijević 6, Magazin 6, Barjaktarević 6, Jovanović 6, Lakić 6. Trener: Dragan Matić.

***

ROMANIJA                4 (2)

PODRINjE (T)   0 (0)

Strijelci: 1:0 Blagojević u 5, 2:0 Čvoro iz penala u 40, 3:0 Simanić u 62, 4:0 Pandurević u 90. minutu.

Stadion: SRC “Vlajko Petrović” u Palama.

Sudija: Predrag Kićić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: N. Cicović (Romanija), Krajšumović, Huskić (Podrinje, Tršić).

Igrač utakmice: Marko Blagojević (Romanija) 7,5.

ROMANIJA: Jokić -, Jovanović - (od 22. minuta Simanić 7,5), Koroman 7 (od 86. minuta Trobok -), Čvoro 7,5, Maljukan 7 (od 86. minuta Gluhović -), Košarac 7, Lukić 7, B. Cicović 7, Elek 7  (od 86. minuta Pandurević -), N. Cicović 7, Blagojević 7,5 (od 75. minuta Stupar -). Trener: Rade Cicović.

PODRINjE (TRŠIĆ): S. Aćimović 5,5, Tanacković 5,5, Novaković 5,5, Lazarević 5,5 (od 84. minuta Delibajrić -), D. Matić 5,5 (od 46. minuta Melezanović 5,5), Dafinović 5,5 (od 84. minuta Petrović -), D. Aćimović 5,5 (od 64. minuta M. Matić 5,5), Krajšumović 5,5, Huskić 5,5, Jovanović 5,5, M. Aćimović 5,5. Trener: Milan Stevanović.

***

GUBER                          0

GLASINAC 1936       0

Stadion: “Vidikovac” u Srebrenici.

Gledalaca: 40.

Sudija: Željko Tekić (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Lazarević, Čirak, Lemez, Smajilović, trener Stanković (Guber), A. Pejanović, Mi. Vujičić, Šuka, trener Kreštalica.

Igrač utakmice: Kristijan Krunić (Glasinac 1936) 6,5.

GUBER: Popadić 6,5, Avramović 6,5, Lemez 6,5, Petrović 6, Andrić 6 (od 46. minuta Kandić 6), Maksimović 6,5, Smajilović 6, Lazarević 6,5, Čirak 6,5, Jašarević 6,5, Grujičić 6,5.  Trener: Slađan Stanković.

GLASINAC 1936: Krunić 6,5, M. Pejanović 6,5, Pajević 6,5, Deurić 6, Novosel 6, Vitomir 6 (od 57. minuta Lizdek -), Rajić 6,5, Škobo 6, Šuka 6,5, Mi. Vujičić 6,5, A. Pejanović 6,5.  Trener: Ognjen Kreštalica.

***

MLADOST (R)   1 (0)

DRINA HE                  0 (0)

Strijelac: 1:0 Milićević u 82. minutu.

Stadion: Gradski u Rogatici.

Gledalaca: 140.

Sudija: Velibor Vidaković (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Okuka, V. Marijanović, Šarenac, Spajić, Krsmanović (Mladost, Rogatica), Pljevaljčić, Šimšić, Damjanović (Drina HE).

Crveni karton: Igor Šimšić (Drina HE) u 90+3. minutu.

Igrač utakmice: Nikola Milićević (Mladost, Rogatica) 7.

MLADOST (ROGATICA): Krsmanović 6,5, Ćaćić 6,5, B. Marijanović - (od 27. minuta Spajić 6,5), Okuka 7, Milićević 7 (od 90. minuta Mihajlović -), V. Marijanović 6,5, Šarenac 6,5, Pavlović 6,5, Debelnogić 6,5, Nerić 6,5, Nikolić 6,5. Trener: Dragan Jovanović.

DRINA HE: Karišik 6, Ždralo 6  (od 67. minuta Gračanin -), Stanojčić 6, Grujić 6, Pljevaljčić 6, Vrećo 6, Damjanović 6, Marković 6, Sekulić 6, Pejović 6, Šimšić 5.  Trener: Ivan Mirković.

***

STAKORINA             1 (1)

ILIĆKA 01                0 (0)

Strijelac: 1:0 Kajević u 70. minutu.

Stadion: “Rakovice” u Čajniču.

Sudija: Vesna Miletić (Pale) 7.

Igrač utakmice: Boban Kajević (Stakorina) 7.

STAKORINA: Bojanović 6,5, Tošić 6,5 (od 61. minuta Jovanović -), Racković 6,5, A. Milović 6,5 (od 81. minuta V. Marković -), Šupić 6,5, T. Tadić 6,5 (od 74. minuta B. Marković -), Popović 6,5, Kajević 7, P. Milović 6,5 (od 81. minuta D. Tadić -), Nešković 6,5, Mrdak 6,5. Trener: Konstantin Katana.

ILIĆKA 01: Mićanović 6, Čelik 6 (od 59. minuta Tešić 6), Petrović 6, Antunović 6, Arsić 6 (od 90. minuta Krsmanović -), Todorović 6, Tomić 6, Zimonjić 6, Krstić 6 (od 59. minuta Topalović 6), Božić 6, Huremović 6. Trener: Radivoje Nikolić.

Sudija: Goran Lakić (Brčko) 6,5.

Žuti kartoni: Jevđenović, Šikuljak, Kalajdžić (Jedinstvo, Žeravica), Zekić, Petrović (Vlasenica).

Igrač utakmice: Vladimir Šikuljak (Jedinstvo, Brodac).

JEDINSTVO (BRODAC): Đorđić 6,5, Lukić 6,5, Gvozdenac 6,5, Stevanović 6,5, Jevđenović 6,5, Šikuljak 7 (od 85. minuta Mitrović), Tomić 6,5, Ružičić 6,5, Kalajdžić 6,5, Krsmanović 7, Vasiljević 6,5 (od 85. minuta Vasilić). Trener: Milorad Savić.

VLASENICA: Vukotić 6, Matić 6, Vidović 6, Mitrović 6, Fehratović 6, N. Kovačević 6, Zekić 6 (od 83. minuta Lazarević -), Majstorović 6, Krsmanović 6 (od 73. minuta Glišić -), Petrović 6, Tešić 6 (od 59. minuta Jurošević 6). Trener: Pavle Golijan.

***

HERCEGOVAC  1 (1)

MLADOST (G)   1 (1)

Strijelci: 0:1 Ćeranić u 13, 1:1 Mrkaić u 40. minutu.

Stadion: Gradski u Bileći.

Gledalaca: 400.

Sudija: Vladimir Bujak (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Komnenić, rezervni igrač Popadić, Salatić (Hercegovac).

Crveni karton: rezervni igrač Vladimir Grbušić (Hercegovac) po završetku utakmice, rezervni igrač Milan Popadić (Hercegovac) po završetku utakmice, Slijepčević, Mastilović, Goranović, Nikolić, Pušara (Mladost, Gacko).

Igrač utakmice: Rajko Ćeranić (Mladost, Gacko) 7.

HERCEGOVAC: Vujinović 6,5, Begenišić 6,5, Andrić 6,5, Popadić 6,5, O. Milidragović 6,5 (od 65. minuta Jokanović -), Vujović 6,5, Mrkaić 7, Ilić 6,5 (od 82. minuta G. Milidragović -), Salatić 6,5, Sudžum 6,5, Komnenić 6,5. Trener: Rajko Milenić.

MLADOST (GACKO): Miljanić 6,5, Zečević 6,5 (od 90+4. minuta Buha -), Avdalović 6,5, Mrković 6,5, Slijepčević 6,5, Goranović 6,5 (od 79. minuta Žarković -), Nikolić 6,5, Ćeranić 7 (od 90+3. minuta Tepavčević -), Pušara 6,5, Drakul 6,5, Mastilović 6,5. Trener: Veselin Slijepčević.

***

RUDAR 1925

BUDUĆNOST (P)

Strijelci: 1:0 B. Cvijić u 22, 2:0 Marković u 48, 3:0 Todorović u 73, 4:0 B. Cvijić u 84. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Sudija: Dragomir Marjanović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Stevanović, Jović, Jelić, B. Cvijić (Rudar 1925), Jović, Lazarević, Radovanović, Ivanović, Milovanović, Krezović (Budućnost, Pilica).

Igrač utakmice: Branislav Cvijić (Rudar, Ugljevik) 8.

RUDAR 1925: Đokić -, Božić 7, Tomić 7 (od 81. minuta Rebić -), Jović 7 (od 85. minuta Cvijić -), Mitrović 7, Stevanović 7, B. Cvijić 8 (od 85. minuta Mitrović -), Marković 7,5, Stević 7 (od 46. minuta Todorović 7,5), Jelić 7, Arsenović 7 (od 81. minuta Purić -). Trener: Goran Ljubojević.

BUDUĆNOST (PILICA): S. Radić 5,5, Jović 5,5 (od 79. minuta Kulić -), P. Radić 5,5, Radovanović 5,5 (od 46. minuta Pantić 5,5), Marković 5,5, Jovičić 5,5, Lukić 5,5, Lazarević 5,5, Ivanović 5,5, Milovanović 5,5, Krezović 5,5. Trener: Dalibor Krezović.