Druge lige Republike Srpske: Gorica jača od Sloge

Darko Pašagić

ŠIPOVO - Fudbaleri Gorice u derbiju drugog kola Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa zapad na svom terenu pred više od 500 gledalaca savladali su Slogu sa 3:2.

Izabranici Duška Sakana uspjeli su da slome otpor gostiju iz Trna, koji su uspijevali da se dva puta vrate u meč iz rezultatskog minusa. Poveli su domaći preko trenera i igrača Sakana u 28. minutu, ali samo devet minuta kasnije izjednačio je Predrag Stanković. Vladimir Mitrić je u 54. minutu donio novu prednost ekipi iz Šipova, da bi samo tri minuta kasnije Dorian Kuruzović izjednačio na 2:2. Pobjedu Gorici svojim drugim pogotkom donio je Mitrić u 65. minutu.

Debitant na drugoligaškom zapadu Crni vrh još jednom je igrao neriješeno, ovog puta na gostovanju kod Progresa u Kneževu (1:1). Poveli su izabranici Dragana Vukše u 51. minutu golom Olega Damjanića, a da cijeli plijen ne ode u Jaružane pobrinuo se Miljan Budić u 85. minutu kada je izjednačio na 1:1.

U grupi istok Romanija je u Palama u pravoj goleadi savladala doskorašnjeg prvoligaša Budućnost iz Pilice sa 5:3, iako je već poslije samo četiri minuta igre imala rezultatski zaostatak od dva gola. Prvo je u drugom sa bijele tačke pogodio Vlade Ivanović, a na 2:0 povisio je u četvrtom minutu Milomir Milovanović. Nakon toga, Romanija je dodala gas pa je do poluvremena pogocima Marka Maljukana, Strahinje Čvora sa bijele tačke, Marka Blagojevića i autogolom Zorana Mihajlovića napravila potpuni preokret i stekla lijepu prednost. U drugom poluvremenu mreža se tresla još dva puta, po jednom na obje strane za konačnih 5:3.

Poslije dva kola maksimalan učinak u ovoj grupi ima samo Glasinac 1936, koji je na svom terenu savladao Ilićku 01 sa 2:0, a strijelac oba pogotka bio je Neđo Šuka, koji je mrežu gostiju zatresao u 12. minutu iz penala i u 20.

“Luda” utakmica viđena je u Tršiću, gdje je domaće Podrinje poraženo od Vlasenice sa 3:4, a svih sedam pogodaka viđeno je u prvom dijelu susreta. Junak susreta bio je fudbaler gostiju Edhem Fehratović, koji je bio trostruki strijelac.

Važne bodove osvojila je i Stakorina, koja je na svom terenu u Čajniču pobijedila Jedinstvo iz Brodca sa 2:0.

Sudija: Dušan Ristić (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Nikolić, Pejičić, Markuljević, Jotanović, Lale (Proleter, Teslić), Rajak, Živković, pomoćni trener Lipić (Ukrina).

Igrač utakmice: Jovan Simunović (Proleter, Teslić) 7,5.

PROLETER (TESLIĆ): Kesić 7, Lale 7, Jotanović 7, Kopanja 7, Pejičić 6,5 (od 84. minuta Petrović -), Stojanović 6,5 (od 84. minuta Vukmirović -), Janković 7, Markuljević 7, Mahmutović 7, Nikolić 7, Savić 6,5 (od 46. minuta Simunović 7,5). Trener: Dalibor Ignjić.

UKRINA: Ninković 7, Rajak 6,5 (od 43. minuta Pavlović 6), Simić 6,5, Kulaga 6,5 (od 84. minuta S. Kvržić -), Hadžikadunić 6,5, Đuričić 6,5, Lukić 6 (od 84. minuta Jugović -), Pećić 6,5 (od 41. minuta Živković 6), Zelenković 6,5, Radoja 6,5, Vučić 6,5 (od 84. minuta Stojković -). Trener: Milivoje Vidović.

****

GORICA   3 (1)

SLOGA (T)         2 (1)

Strijelci: 1:0 Sakan u 28, 1:1 Stanković u 37, 2:1 Mitrić u 54, 2:2 Kuruzović u 57, 3:1 Mitrić u 65. minutu.

Stadion: Gorice u Šipovu.

Gledalaca: 500.

Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Perak, Mitrić, R. Jović, Halaba (Gorica), Kuruzović, Vuković, Kukić, Javorac, Telić (Sloga, Trn).

Igrač utakmice: Vladimir Mitrić (Gorica) 8.

GORICA: Ilić 6,5, Perak 7, Halaba 7, Mitrić 8 (od 73. minuta Prole -), Sakan 7,5, Sivonjić 7, T. Lacić 6,5 (od 67. minuta Džanan -), R. Jović 7, Pastir 6,5 (od 63. minuta Malinović -), Bogosavljević 7, M. Jović 7. Trener: Duško Sakan.

SLOGA (TRN): Gašić 6, Marjanović 6 (od 74. minuta Grozdanić -), Javorac 7, Stanković 7 (od 85.  minuta Babić -), Kuruzović 7,5, Ni. Jokanović 6,5, Ivić 6 (od 74. minuta Božić -), Vuković 7, Telić 7, Gaćeša 6,5, Kukić 6,5. Trener: Branislav Simidžija.

****

JEDINSTVO (Ž)       5 (3)

BORAC (Š)                 1 (1)

Strijelci: 1:0 Plavanjac u 4, 2:0 L. Nišić u 9, 2:1 Dujmušić u 28, 3:1 Knežić u 45, 4:1 Đ. Nišić u 83, 5:1 L. Nišić u 87.

Stadion: Sportski centar “Drago Kovačević” u Žeravici.

Gledalaca: 100.

Sudija: Dejan Smiljić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Đ. Nišić, Aljetić, Knežević (Jedinstvo, Žeravica), Majić (Borac, Šamac).

Igrač utakmice: Lazar Nišić (Jedinstvo, Žeravica) 8.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Vuković 7, Đogić 7, Đ. Nišić 7,5, O. (3) Petrović 7, Plavanjac 7,5 (od 72. minuta Knežević -), L. Nišić 8, Petković 7, O (15) Petrović 7, Behara 7, Aljetić 7 (od 84. minuta Delibašić -), Knežić 7 (od 87. minuta N. Petrović -). Trener: Velimir Stojnić.

BORAC (ŠAMAC): Maslić 5, Nišić 5 (od 46. minuta  Mićić 5), Jaćimović 5, Bijelić 5, Dujmušić 6,5 (od 78. minuta Marčeta -), Ilić 5, Blagojević 5, Adžić 5, Perić 5 (od 71. minuta Sjenčić -), Majić 5 (od 59. minuta Lazić 5), Maksimović 5. Trener: Miroslav Drinić.

***

POLET 1926      1 (0)

ČELINAC         1 (1)

Strijelci: 0:1 Ilić u 7, 1:1 Milovac iz penala u 69. minutu.

Stadion: Gradski u Brodu.

Gledalaca: 80.

Sudija: Slaviša Šarić (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Petrić, Milovac, S. Grozdanić, M. Grozdanić, Lekić (Polet 1926), Kuzmanović, Čađo, Ilić (Čelinac).

Igrač utakmice: Miloš Ilić (Čelinac) 7.

POLET 1926: Vukičević 6,5, M. Grozdanić 6,5, Tešanović 6,5, Petrić 7, Đekanović 6,5, S. Grozdanić 6,5, Kolunija 6,5 (od 90. minuta Teodosić -), Lekić 6,5, Milošević 6,5, P. Bardak 6 (od 60. minuta Miličić 6), Milovac 7. Trener: Dejan Pijetlović.

ČELINAC: Čađo 7, Rađenović 6,5, Kutić 6,5, Kuzmanović 6 (od 71. minuta Amidžić -), Tomić 6,5, Babić 6,5, Knežević 6,5 (od 46. minuta Šikanić 6), Rajilić 6 (od 71. minuta Orašanin -), Ilić 7, Bajić 6,5 (od 46. minuta Đajić 6, od 85. minuta Krminac -), Dubravac 6,5. Trener: Danijel Peulić

***

BORAC (KD)      2 (1)

BRDO                  0 (0)

Strijelci: 1:0 Bunić u 15, 2:0 Pralica u 60. minutu.

Stadion: “Đolovi” u Kozarskoj Dubici.

Sudija: Dejan Radić (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Janković, Zec, M. Kovačević, Jaćimović, Pekić (Borac, Kozarska Dubica), Bundalo, Mijić (OFK Brdo).

Igrač utakmice: Predrag Pralica (Borac, Kozarska Dubica) 7,5.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Misimović 7, M. Kovačević 7, Blagojević 7 (od 75. minuta Lončar -), Bunić 7,5 (od 82. minuta Škarić -), I. Kovačević 7, Jaćimović 7, Pekić 7, Gavrić 7, Zec 7, Janković 7, Pralica 7,5 (od 89. minuta Halilović -).Trener: Rade Drvenica.

BRDO: Babić 6, Trkulja 6, Karupović 6 (od 80. minuta Vojniković -), Isaković 6, Miodragović 6, Sadžak 6 (od 89. minuta Hodžić -), Mijić 6, Kuridža 6, Bundalo 6, Dedić 6 (od 46. minuta Karajica 6), Vujatović 6 (od 89. minuta Behlić -). Trener: Mirza Alkić.

***

SLOGA (S)                  2 (1)

FSA PRIJEDOR        1 (0)

Strijelci: 1:0 V. Nježić u 19, 2:0 G. Zelenac u 79, 2:1 Crnobrnja u 81. minutu.

Stadion: Gradski u Srpcu.

Gledalaca: 70.

Sudija: Dean Jokić (Teslić) 6,5.

Žuti kartoni: Kukić, Remić (Sloga, Srbac), Marinović (FSA Prijedor).

Igrač utakmice: Goran Zelenac (Sloga, Srbac) 7,5.

SLOGA (SRBAC): Dabić 6,5, Novaković 6,5 (od 85. minuta D. Vajukić -), Zukanović 7, Šervel 6,5 (od 66. minuta Cvijetić -), N. Vajukić 7, V. Nježić 7,5, Karamehić 7, R. Zelenac 6,5 (od 56. minuta Kukić 6,5), Remić 7, G. Zelenac 7,5, Kondić 7. Trener: Slavko Vujić.

FSA PRIJEDOR: Zgonjanin 6,5, Rečević 6,5, Đenadija 6 (od 75. minuta Babić -), Golić 6,5, Grbić 6 (od 58. minuta Radulović 6), Kovačević 6,5, Marinović 6,5, Mikić 7, Crnobrnja 7, Stegić 6,5, Knežević 6,5. Trener: Nenad Bašić.

****

PROGRES 1 (1)

CRNI VRH         1 (1)

Strijelci: 0:1 Damjanić u 51, 1:1 M. Budić u 85. minutu.

Stadion: Progresa u Kneževu.

Gledalaca: 50.

Sudija: Nemanja Pilipović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Vujančević, Stojanović, Dukić, Svjetlanović (Progres), Damjanić, Aulić, Grabovac (Crni vrh).

Igrač utakmice: Miljan Budić (Progres).

PROGRES: Bekić 6,5, Stojanović 6,5, Dukić 6,5, Radosavac 6,5, Verić 6,5, M. Budić 7, P. Budić 6 (od 60. minuta Vučić 6), Nikić 6 (od 78. minuta Barišić -), Vujančević 6 (od 46. minuta Svjetlanović 6), Đukarić 6 (od 60. minuta Glamočić 6), Đuranović 6,5. Trener: Nemanja Damjanović.

CRNI VRH: Račić 6,5, Grabovac 6,5, Aulić 6,5, Savičić 6,5, Damjanić 7, Subić 6,5 (od 84. minuta Brdan -), Galić 6 (od 46. minuta Rogić 6), Đukanović 6,5, Softić 6,5, Tatić 6 (od 67. minuta Vukosavljević -), Gajić 6 (od 67. minuta Grujić -). Trener: Dragan Vukša.

****

GLASINAC      1936  2 (2)

ILIĆKA 01                0 (0)

Strijelac: 1:0 Šuka iz penala u 12, 2:0 Šuka u 20. minutu.

Stadion: “Bara” u Sokocu.

Gledalaca: 60.

Sudija: Radenko Jović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Rajić, A. Pejanović (Glasinac 1936), Mićanović, Savić, Stankić, Arsić (Ilićka 01).

Igrač utakmice: Neđo Šuka (Glasinac 1936) 8.

GLASINAC 1936: Krunić -, Čortan 7 (od 85. minuta M. Vuković -), Deurić 7, Radović 7 (od 55. minuta Ma. Vujičić 7), Rajić 7 (od 85. minuta Marić -), Škobo 7, Šuka 8 (od 83. minuta Beatović -), Lizdek 7, Mi. Vujičić 7, Lončarević 7, A. Pejanović 7 (od 67. minuta J. Vuković -). Trener: Ognjen Kreštalica.

ILIĆKA 01: Mićanović 6, Čelik 6, Savić 6, Stankić 6, Tripić 6, Antunović 6, Krsmanović 6 (od 67. minuta Zelen -), Todorović 6 (od 46. minuta Petrović 6), Zimonjić 6, Krstić 6 (od 46. minuta Tomić 6), Arsić 6. Trener: Radivoje Nikolić.

***

PODRINjE (J)   3 (3)

VLASENICA             4 (4)

Strijelci: 0:1 Fehratović u 6, 1:1 Dafinović u 12, 1:2 Fehratović u 16, 1:3 Fehratović u 34, 1:4 Vidović u 38, 2:4 G. Aćimović u 44, 3:4 Tanacković u 45+1. minutu.

Stadion: Podrinja u Tršiću.

Sudija: Vasilije Milošević (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: G. Aćimović, Tanacković, Lazić, Krajšumović (Podrinje, Tršić), Mijatović, N. Kovačević, Matić (Vlasenica).

Igrač utakmice: Edhem Fehratović (Vlasenica) 8,5.

PODRINjE (TRŠIĆ): Lukić 6, Delibajrić 6, Tanacković 7, Novaković 6,5, G. Aćimović 7, Dafinović 7 (od 70. minuta Melezanović -), S. Aćimović 6,5 (od 45. minuta Lazić -), Krajšumović 6, Simić 6,5 (od 80. minuta N. Jovanović -), Lj. Jovanović 6, M. Aćimović 6,5. Trener: Branislav Maksimović.

VLASENICA: Vukotić 6,5, Vitomir 6,5 (od 84. minuta Sekulić -), Mijatović 7, Petrović 6,5 (od 73. minuta S. Jovanović -), Mitrović 7, Fehratović 8,5, Matić 7, Vidović 7,5, M. Kovačević 6,5, Bogičević 6,5, N. Kovačević 7. Trener: Pavle Golijan.

***

PROLETER (D)  5 (4)

MLADOST (G)   2 (0)

Strijelci: 1:0 Lakić u 9, 2:0 N. Rakić u 15, 3:0 S. Rakić u 29, 4:0 Lakić u 35, 5:0 S. Rakić u 62, 5:1 Elek u 69, 5:2 Prebiračević u 84. minutu.

Stadion: Proletera u Dvorovima.

Gledalaca: 110.

Sudija: Velibor Vidaković (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Barjaktarević (Proleter, Dvorovi), Mrković, Prebiračević (Mladost, Gacko).

Igrač utakmice: Jovan Lakić (Proleter, Dvorovi) 8.

PROLETER (DVOROVI): Stanković 7, Sekulić 7 (od 63. minuta Dupor -), Bunjevac 7, Mrkajić 7, N. Rakić 7,5, Arnautović 7 (od 63. minuta Matijević -), S. Rakić 8 (od 63. minuta Vasić -), Barjaktarević 7 (od 63. minuta Matović -), Gospavić 7, Jovanović 7, Lakić 8 (od 90+1. minuta Ćuković -). Trener: Dragan Matić.

MLADOST (GACKO): Matković 5,5, Prebiračević 6,5, Mrković 5,5, Elek 6,5, Goranović 5,5 (od 66. minuta Šarenac -), Nikolić 5,5, Zečević 5,5, Pušara 5,5, Drakul 5,5 (od 76. minuta Stajić -), Mastilović 5,5, Tepavčević 5,5 (od 46. minuta Kandić 5,5). Trener: Velibor Vasiljević.

***

ROMANIJA                5 (4)

BUDUĆNOST (P)       3 (2)

Strijelci: 0:1 Ivanović iz penala u 2, 0:2 Milovanović u 4, 1:2 Maljukan u 6, 2:2 Mihajlović (autogol) u 21, 3:2 Čvoro iz penala u 27, 4:2 Blagojević u 43, 5:2 Maljukan u 54, 5:3 Jovičić u 54. minutu.

Stadion: SRC “Vlajko Petrović” u Palama.

Sudija: Dragomir Marjanović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Maljukan (Romanija), P. Radić (Budućnost, Pilica)

Igrač utakmice: Marko Maljukan (Romanija) 8.

ROMANIJA: Lazarević 6,5, Jovanović 6,5, Koroman 6,5 (od 56. minuta Trobok 6,5), Čvoro 7,5, Maljukan 8, Košarac 6,5 (od 87. minuta Simović -), Simanić 7, Lukić 6,5, Cicović 7, Elek 7, Blagojević 7,5 (od 69. minuta Stupar -). Trener: Rade Cicović.

BUDUĆNOST (PILICA): S. Radić 6, Mihajlović 6, P. Radić 6,5, Jovičić 6,5, Lukić 6, Lazarević 6, Josipović 6 (od 67. minuta Žugić -), Ivanović 6,5, Milovanović 6,5, Krezović 6,5, Kulić 6 (od 67. minuta Sekanić -). Trener: Dalibor Krezović.

****

GUBER                3 (2)

RUDAR 1925       0 (0)

Strijelci: 1:0 Alj. Smajilović u 25, 2:0 Petrović u 40, 3:0 Kosanić u 52. minutu

Stadion: “Vidikovac” u Srebrenici.

Gledalaca: 30.

Sudija: Darko Kusmuk (Pale) 6,5.

Igrač utakmice: Predrag Petrović (Guber) 7,5.

GUBER: Popadić -, Avramović 7, Lemez 7, Petrović 7,5, Maksimović 7, Alj. Smajilović 7,5, Lazarević 7, Jašarević 7, Kosanić 7,5, Mitrović 7, Grujičić 7. Trener: Slađan Stanković.

RUDAR 1925: Đokić 6, Bumbić 6, Tomić 6, Mitrović 6 (od 55. minuta Šavija 6), Ž. Božić 6 (od 46. minuta Cvijić 6), Davidović 6, Marković 6, Stević 6, Rebić 6, Todorović 6, Arsenović 6. Trener: Goran Ljubojević.

***

MLADOST (R)   4 (0)

HERCEGOVAC  1 (1)

Strijelci: 0:1 Milidragović u 19, 1:1 Pavlović u 47, 2:1 B. Marijanović u 48, 3:1 Pavlović u 52, 4:1 B. Marijanović u 64. minutu.

Stadion: “9. januar” u Rogatici.

Gledalaca: 150.

Sudija: Rade Aćimović (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Obradović, Pavlović (Mladost, Rogatica), Vučković, Komnenić (Hercegovac).

Igrač utakmice: Dragan Pavlović (Mladost, Rogatica) 8.

MLADOST (ROGATICA): Krsmanović 7, Božović - (od 26. minuta Obradović 7), Nešković 7, Ćaćić 7, Okuka 7, B. Marijanović 8 (od 73. minuta Lukić -), Miličević 7, V. Marijanović 7 (od 56. minuta Mihajlović 7) Pavlović 8, Furtula 7 (od 73. minuta Nešković-) , Nerić 7. Trener: Dragan Jovanović.

HERCEGOVAC: Biberdžić 6, Begenišić 6, G. Popadić 6, Vučković 6, Vujović 6, Mrkaić (od 73. minuta Janjić -) 6, Ilić 6 (od 53. minuta Starović 6), Salatić 6, Sudžum 6, Milidragović 6,5 (od 53. minuta Jokanović 6), Komnenić 6. Trener: Rajko Milenić.

***

STAKORINA             2 (2)

JEDINSTVO (BR)      0 (0)

Strijelci: 1:0 Tošić u 24, 2:0 Mrdak u 27. minutu.

Stadion: “Rakovice” u Čajniču.

Sudija: Goran Lakić (Brčko) 6,5.

Žuti kartoni: A. Milović, Katana, trener Furtula, Kajević, P. Milović, Popović, Nešković, Starovlah (Stakorina), Ružičić, Krsmanović, Đurković, Vučić (Jedinstvo, Brodac).

Igrač utakmice: Nikola Tošić (Stakorina) 7.

STAKORINA: Bojanović 6,5, Tošić 7, Racković 6,5, Marković 6,5 (od 62. minuta Popović -), A. Milović 6,5  (od 90+1. minuta Starovlah -), Tadić 6,5, Katana 7, Kajević 6,5, P. Milović 6,5 (od 77. minuta Stjepanović -), Nešković 6,5, Mrdak 7. Trener: Miroslav Furtula.

JEDINSTVO (BRODAC): Đorđić 6, Lukić 6, Stevanović 6 (od 87. minuta Mandić -), Jevđenović 6, Tomić 6, Ružičić 6, Vučić 6,5, Kalajdžić 6, Đurković 6, Đukić 6 (od 83. minuta Blagić -), Krsmanović 6. Trener: Dejan Vučić.