Druge lige Republike Srpske: Dubičani protutnjali kroz Brod

BANjALUKA - Lider Druge lige Republike Srpske, grupa zapad Borac iz Kozarske Dubice opravdao je ulogu favorita na gostovanju u Brodu, gdje je bez većih problema savladao Polet 1926 sa 3:0.

Praktično sa pola gasa izabranici Rade Drvenice su stigli do sedme pobjede u sezoni čime su zadržali četiri boda prednosti u odnosu na najbližeg pratioca Goricu iz Šipova. Centralna figura susreta bio je Stefan Tomaš koji je postigao dva pogotka i polako se vraća u formu u kojoj ga navijači Borca žele gledati i u nastavku sezone.

- Sasvim zasluženo smo došli do nova tri boda. Čitav meč kontrolisali smo dešavanja na terenu i čestitam momcima na zalaganju. Iako je bilo jasno da je razlika u kvalitetu na našoj strani, domaći fudbaleri su se trudili da pruže što žešći otpor. Nadam se da će Polet 1926 brzo izaći iz krize i pomjeriti se sa posljednje pozicije na tabeli - istakao je Tomaš.

Do ovog kola drugoplasirano Jedinstvo iz Žeravice zabilježilo je drugi uzastopni poraz. Nakon neuspjeha na stadionu “Đolovi” u Kozarskoj Dubici u prošlom kolu izabranici Velimira Stojnića sada su na svom terenu izgubili od BSK-a, koji dolaskom nove Uprave bilježi sve bolje rezultate.

U grupi istok vodeće Jedinstvo iz Brodca poraženo je u Brčkom od Ilićke 01 sa  1:2, što je iskoristio Glasinac 1936, koji je na svom stadionu savladao rogatičku Mladost sa 1:0 i primakao se lideru na dva boda.

Fudbaleri Stakorine iz Čajniča su pobijedili u Višegradu Drinu HE sa 4:2. Uz šest golova susret je obilježio i glavni arbitar Goran Lakić iz Brčkog koji je podijelio čak 14 kartona, 12 žutih i dva crvena, a na njegovo suđenje bilo je dosta negodovanja sa obje strane. Najzaslužniji za pobjedu gostiju bio je dvostruki strijelac Aleksandar Milović.

PROLETER (T)  1 (0)

Strijelci: 1:0 Vujatović u 78, 1:1 Vukmirović u 88. minutu.

Stadion: “Vedro polje” u Hambarinama.

Gledalaca: 80.

Sudija: Filip Sredojević (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Vujatović, pomoćni trener Alkić (OFK Brdo), Mahmutović (Proleter).

Igrač utakmice: Miloš Vukmirović (Proleter, Teslić) 7.

OFK BRDO: Vidović 6,5, Stupar 6,5 (od 90. minuta Behlić -), Krneta 6,5, Vujatović 7, Isaković 6 (od 46. minuta Kuridža 6), Miodragović 6,5, Stević 6,5, Mijić 6,5, Bundalo 6,5, Kadirić 6 (od 65. minuta Dedić -), Miljević 6,5. Trener: Goran Kecman.

PROLETER (TESLIĆ): Ristić 7, Jotanović 6,5, Gamarti 6,5, Pejičić 6,5, Popović 6,5, Stojanović 6,5 (od 85. minuta Aleksić -), Janković 6,5, Vukmirović 7, Mahmutović 6,5, Vidić 6 (od 46. minuta Kopanja 6), Osmić 6,5. Trener: Dalibor Ignjić.

***

ČELINAC         1

DUBRAVE 1

Strijelci: 0:1 Tomičić u 8, 1:1 Babić u 29. minutu.

Stadion: Čelinca u Čelincu.

Gledalaca: 40.

Sudija: Predrag Erletić (Modriča).

Žuti kartoni: Bosančić, Materić, Bojić, Tomić, Đajić, Orašanin (Čelinac), Radosavac, Čehajić (Dubrave).

Crveni karton:

Igrač utakmice: Nenad Vasić (Dubrave).

ČELINAC: Čađo 6,5, Rađenović 6,5, Materić 6,5, Dubravac 6,5, Kuzmanović 6,5, Tomić 6,5, Bojić 6,5, Đajić 6,5, Babić 7 (od 75. minuta Orašanin -), Bosančić 6 (od 53. minuta Krminac 6), Popović 6 (od 53. minuta Ilić 6). Trener: Danijel Peulić.

DUBRAVE: Vasić 7, D. Kisin 6,5, Sanjicki 6,5, Čehajić 6,5, Kvrgić 6,5, Grujić 6 (od 86. minuta Nikić -), Demo 6 (od 89. minuta Puzić -), Radosavac 6,5, Malbašić 6 (od 75. minuta Popović -), B. Kisin 6,5, Tomičić 7. Trener: Siniša Đurić.

****

BORAC (Š)                 1 (1)

FSA PRIJEDOR        2 (1)

Strijelci: 1:0 Marčeta u 10, 1:1 Mikić u 34, 1:2 Knežević u 62. minutu.

Stadion: Gradski u Šamcu.

Sudija: Milan Aleksić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Maksimović, Blagojević (Borac, Šamac), Knežević, Kovačević, Marinović, Zgonjanin (FSA Prijedor).

Igrač utakmice: Nemanja Knežević (FSA Prijedor) 7.

BORAC (ŠAMAC): Maslić 6,5, Nišić 6 (od 90. minuta Pupčević -), Blagojević 6, Jaćimović 6, Bijelić 6,5, Dujmušić 6, Marčeta 6,5, Adžić 6 (od 58. minuta Perić 6, od 90. minuta Arsenić -), Sjenčić 6 (od 58. minuta Mićić 6), Majić 6, Maksimović 6,5.  Trener: Miroslav Drinić.

FSA PRIJEDOR: Zgonjanin 6,5, Rečević 6,5, Rudak 6,5, Golić 6,5, Grbić 6,5 (od 75. minuta Radulović -), Kovačević 6,5, Marinović 6,5 (od 85. minuta Drinić -), Mikić 7, Mršić 6,5, Knežević 7, Babić 6,5. Trener: Nenad Bašić.

***

SLOGA (T)         4

CRNI VRH         0

Strijelci: 1:0 Stanković u 22, 2:0 Telić u 53, 3:0 Kukić u 67, 4:0 Kuruzović u 73. minutu.

Stadion: Sloge u Trnu.

Gledalaca: 100.

Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Ivić, Telić, Savić (Sloga, Trn), Vukosavljević (Crni vrh).

Igrač utakmice: Dorian Kuruzović (Sloga, Trn) 7,5.

SLOGA (TRN): Brkić 7, Grozdanić 7 (od 60. minuta Vulić 7), Javorac 7, Stanković 7,5 (od 75. minuta Todorić -), Kuruzović 7,5, Ivić 7, Savić 7 (od 60. minuta Latinović 7), Telić 7,5 (od 75. minuta Jokanović -), Gaćeša 7, Batos 7, Kukić 7,5 (od 75. minuta Milinović -). Trener: Branislav Simidžija.

CRNI VRH: Račić 5,5, Milaković 5,5, Aulić 5,5 (od 76. minuta Knežević -), Savičić 5,5, Damjanić 5,5, Subić 5,5 (od 76. minuta Brdan -), Vukosavljević 5,5 (od 76. minuta Stanković -), Grujić 5,5, Cvijetić 5,5 (od 57. minuta Diljević 5,5), Vunjak 5,5 (od 55. minuta Tatić 5,5), Grabovac 5,5. Trener: Dragan Vukša.

***

UKRINA   4

PROGRES 3

Strijelci: 1:0 Pećić u 11, 1:1 M. Budić u 14, 2:1 Pećić u 20, 2:2 Glamočić u 22, 3:2 Lukić u 31, 3:3 Vučić u 33. Lukić iz penala u 87. minutu.

Stadion: Sportski centar u Čečavi.

Gledalaca: 30.

Sudija: Nemanja Pilipović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Pećić, Lukić, Vučić (Ukrina), Dukić, Barišić, Marjanović, Đukarić, Nikić (Progres).

Igrač utakmice: Vladan Lukić (Ukrina) 8.

UKRINA: Ninković 6, Stojković 7, Kojić 7, Rajak 7, Lukić 8 (od 90. minuta Prodić -), Simić 7, Hadžikadunić 7, Bosić 7, Zelenković 7, Pećić 8 (od 65. minuta G. Kvržić -), Vučić 7 (od 88. minuta S. Kvržić -). Trener: Milivoje Vidović.

PROGRES: Marković 5,5, Barišić 6,5 (od 70. minuta Nikić -), Svjetlanović 6,5, Dukić 6,5, Glamočić 7, Vučić 7, Verić 6,5, M. Budić 7, P. Budić 6,5, Marjanović 6,5, Đukarić 6,5. Trener: Nemanja Damjanović.

***

GORICA   2 (1)

SLOGA (S)         1 (1)

Strijelci: 1:0 Malinović u 32, 1:1 Lolić u 42, 2:1 R. Lolić u 72. minutu

Stadion: Gorice u Šipovu.

Gledalaca: 50.

Sudija: Nemanja Davidović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Halaba, Sakan, Malinović (Gorica), R. Zelenac (Sloga, Srbac).

Igrač utakmice: Radivoj Jović (Gorica).

GORICA: Ilić 6,5, Halaba 7, Mitrić 7, Sakan 7, Sivonjić 7, R. Jović 7,5, Malinović 7,5, Jakšić 6,5, (od 46. minuta Peno 7), Bogosavljević 7, M. Jović 7, Džanan 6,5 (od 69. minuta T. Lacić -). Trener: Duško Sakan.

SLOGA (SRBAC): Dabić 6, Zukanović 6, Šervel 6,5, Kukić 6 (od 89. minuta Vukić -), Karamehić 6,5, Lolić 7, I. Nježić 6,5, Šarić 6,5, R. Zelenac 6,5, Remić 6, Đurđić 6.

***

JEDINSTVO (Ž)       1 (1)

BSK                     2 (1)

Strijelci: 1:0 Đ. Nišić u 2, 1:1 Dragoljić u 13, 1:2 Šteković u 57. minutu.

Stadion: Sportski centar “Drago Kovačević” u Žeravici.

Sudija: Dejan Radić (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Hajdarević, Vranić-Budimović, Behara (Jedinstvo, Žeravica), Trninić (BSK).

Crveni karton: Ognjen (15) Petrović (Jedinstvo) u 87. minutu.

Igrač utakmice: Miroslav Šteković (BSK) 7,5.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Zlojutro 6, Đogić 6, Đ. Nišić 7, Vranić-Budimović 6,5, O. (10) Petrović 6 (od 68. minuta Petrović -), L. Nišić 6, Knežević 6, O. (15) Petrović 5, Behara 6,5, Knežić 6, Hamzić 6. Trener: Velimir Stojnić.

BSK: Gojić 6,5, Šteković 7,5, Milosavljević 6,5 (od 78. minuta Sarajlić -), Jović 7, Trninić 7, Dojčinović 7, Stojičić 7, Trivan 7, Gračanin 7, Dragoljić 7,5 (od 89. minuta Kulišić -), Rosić 7. Trener: Željko Vranješ.

***

POLET 1926               0 (0)

BORAC (KD)                3 (1)

Strijelci: 0:1 Tomaš u 29, 0:2 Tomaš u 46, 0:3 Blagojević u 65. minutu.

Stadion: Gradski u Brodu.

Sudija: Milan Radulović (Prnjavor) 6,5.

Žuti kartoni: S. Bardak Polet 1926).

Igrač utakmice: Stefan Tomaš (Borac) 8.

POLET 1926: Vukičević 5,5, Marinković 5,5 (od 46. minuta Kolunija 5,5), Petrić 5,5, Đekanović 5,5 (od 84. minuta Gligić -), S. Grozdanić 5,5, Jovičić 5,5 (od 46. minuta Blažanović 5,5), Milošević 5,5, Ignjatić 5,5 (od 65. minuta Đorđević -), Lekić 5,5 (od 84. minuta Tešanović -), S. Bardak 5,5, Milovac 5,5. Trener: Mirun Jovanović.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Sebastijan Valensija 7, Bunić 7 (od 84. minuta Udovčić -), Kovačević 7, Serhio Valensija 7, Blagojević 7,5 (od 84. minuta Halilović -), Tomaš 8, Hinestroza 7 (od 68. minuta Lončar -), Pekić 7 (od 76. minuta Petraković -), Zec 7, Janković 7, Pralica 7. Trener: Rade Drvenica.

***

BUDUĆNOST (P)       1 (0)

VELEŽ (N)                  0 (0)

Strijelci: 1:0 Josipović u 88. minutu.

Stadion: Budućnosti u Pilici.

Sudija: Vasilije Milošević (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Radovanović, Marković (Budućnost, Pilica), S. Prodanović, Repović, Kljakić (Velež, Nevesinje).

Igrač utakmice: Nemanja Josipović (Budućnost, Pilica) 7.

BUDUĆNOST (PILICA): S. Radić 6,5, P. Radić 6,5, Radovanović 6,5, Marković 6,5, Jovičić 6,5, Lukić 6,5 (od 90. minuta Kulić -), Pantić 6,5 (od 90. minuta Diaz -), Lazarević 6,5, Ivanović 6,5, Milovanović 6,5 (od 80. minuta Josipović 7), Krezović 7. Trener: Dalibor Krezović.

VELEŽ (NEVESINjE): Zurovac 6,5, Vučetić 6, Petković 6, Šiljegović 6, G. Prodanović 6, Kljakić 6, Repović 6 (od 85. minuta Okuka -), Radović Pantić 6 (od 52. minuta Šarenac 6), Gutić 6, S. Prodanović 6. Trener: Mijat Mišeljić.

***

MLADOST (G)   3 (1)

RUDAR 1925                 1 (0)

Strijelci: 1:0 Ćeranić u 10, 1:1 B. Cvijić u 58, 2:1 Pušara u 64, 3:1 Zečević u 76. minutu.

Stadion: Gradski u Gacku.

Sudija: Bojan Pejić (Sokolac) 6,5.

Žuti kartoni: Slijepčević, Avdalović (Mladost, Gacko), Davidović (Rudar 1925).

Igrač utakmice: Rajko Ćeranić (Mladost, Gacko) 7,5.

MLADOST (GACKO): Miljanić 7, Zečević 7,5, Avdalović 7, Mrković 7, Kandić 7, Slijepčević  7, Nikolić 7 (od 75. minuta Šarenac -), Ćeranić 7,5 (od 84. minuta Tepavčević -), Pušara 7,5, Drakul 7, Žarković 7 (od 67. minuta Buha -). Trener: Veselin Slijepčević.

RUDAR 1925: Đokić 6, Bumbić 6, Jović 6, M. Mitrović 6, B. Cvijić 6,5, Davidović 6, Stević 6 (od 84. minuta Purić -), N. Cvijić 6 (od 54. minuta D. Mitrović 6), Rebić 6, Todorović 6, Arsenović 6. Trener: Veselin Slijepčević.

Žuti kartoni: N. Kovačević (Vlasenica),

Crveni karton: Nebojša Kovačević (Vlasenica) u 90+1. minutu, Slaviša Mijatović (Vlasenica) po završetku utakmice:

Igrač utakmice: Adrijan Milanović (Hercegovac) 6,5.

VLASENICA: Vukotić 6,5, Matić 6,5 (od 46. minuta Lazarević 6,5), Mitrović 6,5, Fehratović 6,5, N. Kovačević 6,5, Tešić 6,5 (od 77. minuta Vuković -), Petrović 6,5, Majstorović 6,5, M. Kovačević 6,5, Vidović 6,5, Krsmanović 6,5 (od 71. minuta Jurošević -). Trener: Pavle Golijan.

HERCEGOVAC: Milanović 6,5, Begenišić 6,5, Popadić 6,5, Đorđić 6,5, Vujović 6,5, Starović 6,5 (od 71. minuta Milidragović -), Mrkaić 6,5 (od 89. minuta Janjić -), Jokanović 6,5, Ilić 6,5, Sudžum 6,5, Milojević 6,5 (od 76. minuta Vučković). Trener: Rajko Milenić.

***

ILIĆKA 01                2 (1)

JEDINSTVO (BR)      1 (1)

Strijelci: 0:1 Ružičić u 17, 1:1 Stankić u 31, 2:1 Arsić u 86. minutu.

Stadion: Gradski u Brčkom.

Gledalaca: 70.

Sudija: Darko Kusmuk (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Savić, Tomić, Krsmanović (Ilićka 01), Ružičić, Đorđić, Vasiljević (Jedinstvo, Brodac).

Igrač utakmice: Milovan Arsić (Ilićka 01) 7,5.

ILIĆKA: Mićanović 7, Čelik 7, Savić 7, Stankić 7,5, Antunović 7, Arsić 7,5, Krsmanović 7, Huremović 7, Todorović 7, Tomić 7 (od 46. minuta Zelen 7), Zimonjić 7. Trener: Radivoje Nikolić.

JEDINSTVO (BRODAC): Đorđić 6,5, Lukić 6,5, Gvozdenac 6,5, Stevanović 6,5, Tomić 6,5, Ružičić 7, Vasilić 6,5, Kalajdžić 6,5, Krsmanović 6,5, Mitrović 6,5 (od 63. minuta Dukić -), Vasiljević 6,5. Trener: Milorad Savić.

***

DRINA HE         2 (1)

STAKORINA    4 (1)

Strijelci: 1:0 Vrećo u 17, 1:1 Mrdak u 33, 1:2 A. Milović u 51, 1:3 A. Milović u 61, 1:4 Šupić u 86, 2:4 Marković u 90+3. minutu-
Stadion: Gradski u Višegradu.

Sudija: Goran Lakić (Brčko) 6,5.

Žuti kartoni: Sekulić, Grujić, predstavnik kluba Mirković, Pejović, Lozo, Ždralo, Pljevaljčić, Marković (Drina HE), Mrdak, Racković, Kajević, Milovanović (Stakorina)

Crveni karton: Ivan Mirković (predstavnik Drina HE) u 45. minutu, Viktor Racković (Stakorina) u 52. minutu.

Igrač utakmice: Aleksandar Milović (Stakorina) 8.

DRINA HE: Karišik 6, Ždralo 6, Pljevaljčić 6, Stanojčić 6, Grujić 6 (od 60. minuta Simić -), Marković 6,5, Sekulić 6, Se. Lozo 6 (od 46. minuta Sa. Lozo 6), Pejović 6, Vrećo 6,5, Gračanin. Trener: Jadranko Janjić.

STAKORINA: Bojanović 7, T. Tadić 7, Racković 5, Šupić 7,5 (od 88. minuta V. Marković -), A. Milović 8 (od 88. minuta Stjepanović -), Kajević 7, Popović 7, Milovanović 7, Nešković 7, Katana 7 (od 46. minuta B. Marković 7,5), Mrdak 7,5 (od 84. minuta Tošić -). Trener: Konstantin Katana.

****

GLASINAC      1936  1 (1)

MLADOST (R)   0 (0)

Strijelac: 1:0 Lizdek u 45. minutu.

Stadion: “Bara” u Sokocu.

Sudija: Boško Lazić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Pajević, Rajić, M. Pejanović, Novosel, A. Pejanović, Šuka (Glasinac 1936), B. Marijanović, Obradović, Nikolić (Mladost, Rogatica).

Igrač utakmice: Marko Lizdek (Glasinac 1936) 7.

GLASINAC 1936: Krunić 6,5, M. Pejanović 6,5, Pajević 6,5, Novosel 6,5, Rajić 6,5 (od 53. minuta Radović 6,5), Škobo 6,5, Šuka 6,5, Lizdek 7 (od 86. minuta Čortan -), Mi. Vujičić 6,5, Lončarević 6,5 (od 86. minuta Vuković -), A. Pejanović 6,5. Trener: Ognjen Kreštalica.

MLADOST (ROGATICA): Krsmanović 6,5, Božović 6, Nešković 6, Obradović 6, B. Marijanović 6 (od 65. minuta Pavlović -), Okuka 6,5, Miličević 6 (od 65. minuta Kojić -), V. Marijanović 6, Šarenac 6 (od 46. minuta Spajić 6), Debelnogić 6,5, Nikolić 6. Trener: Dragan Jovanović.

****

PROLETER (D)  5 (1)

ROMANIJA                2 (0)

Strijelci: 1:0 Lakić u 12, 2:0 Maksimović u 48, 3:0 N. Rakić u 53, 3:1 Košarac u 55, 4:1 Gospavić u 64, 5:1 Lakić u 87, 5:2 Simanić u 89. minutu.

Stadion: Proletera u Dvorovima.

Sudija: Čedomir Milošević (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Lakić (Proleter, Dvorovi), Lukić, Čvoro (Romanija).

Igrač utakmice: Jovan Lakić (Proleter, Dvorovi) 8.

PROLETER (DVOROVI): Stanković 7, Sekulić 7 (od 46. minuta Maksimović 7,5), Mrkajić 7, Vasić 7 (od 88. minuta Matijević -), N. Rakić 7,5 (od 67. minuta Vasiljević -), Arnautović 7, S. Rakić 7, Bunjevac 7 (od 81. minuta Magazin -), Gospavić 7,5, Jovanović 7, Lakić 8 (od 88. minuta  Barjaktarević)- Trener: Dragan Matić.

ROMANIJA: Lazarević 6, Čvoro 6, Trobok 6 (od 76.  minuta N. Stupar -), Maljukan 6, Košarac 6,5, Simanić 6,5, Lukić 6, Koroman 6 (od 76. minuta Đ. Stupar -), Pandurević 6 (od 84. minuta Ignjić -), Elek 6, N. Cicović 6 (od 84. minuta Gluhović -). Trener: Sretko Vuksanović.