Druge lige Republike Srpske: Čelinac protutnjao Žeravicom

BANjALUKA - Fudbaleri Jedinstva iz Žeravice u derbiju sedmog kola Druge lige Republike Srpske, grupa zapad, poraženi su na svom terenu od Čelinca sa 0:2.

Povratnik u drugoligaško društvo nije se uplašio do ovog kola vodeće ekipe i poslije daleko bolje igre došao je do prednosti u 54. minutu golom Nemanje Vujičića. Konačan rezultat deset minuta kasnije iz penala postigao je Boban Spasojević i Čelincu donio pobjedu kojom su se probili na šestu poziciju.

Kiks izabranika Željka Vranješa iskoristila je Sloboda iz Mrkonjić Grada, koja je pobijedila trnsku Slogu sa 2:0 i zbog bolje gol razlike preuzela lidersku poziciju od Žeravičana.

Veoma važnu pobjedu izborio je i Progres, koji je na svom terenu u Kneževu savladao Dubrave sa 2:1. Ekipa trenera Dragana Glamočića je ozbiljno ušla u meč i već u 11. minutu povela golom Nemanje Kopanje. I u nastavku susreta domaćin je imao inicijativu, a na 2:0 povisio je golom Miljana Budića u 53. minutu. U petom minutu sudijske nadoknade gosti iz Dubrava su pogotkom Slaviše Vukajlovića ublažili poraz.

U grupi istok vodeća Budućnost iz Pilice poražena je na gostovanju u Brodcu od Jedinstva sa 0:1, a strijelac jedinog gola bio je Dejan Vučić u 84. minutu. Kiks lidera iskoristio je Glasinac 2011, koji je na stadionu “Bara” u Sokocu savladao brčansku Ilićku 01 i bodovno se izjednačio sa drugoligašem iz Pilice, koji je i dalje na prvom mjestu zbog bolje gol razlike.

Fudbaleri Drine HE su deklasirali ekipu Gubera i sa pet golova u mreži ih ispratili u Srebrenicu. Višegrađani  su od početka susreta krenuli napadački, pa su do prednosti stigli u 24. minutu nakon lijepe akcije i pogotka Miloša Pejovića, koji se na ovom susretu tri puta upisao u listu strijelaca. Samo dva minuta kasnije izjednačio je Ivan Maksimović, a potom je na terenu postojala samo jedna ekipa, koja je slavila pobjedu od 5:1.