Druge lige Republike Srpske: Autogol Jankovića za slavlje Jedinstva

BANjALUKA - Autogolom Emilka Jankovića u drugom minutu sudijske nadoknade fudbaleri Jedinstva iz Žeravice došli su do pobjede nad Slobodom iz Mrkonjića Grada u derbiju osmog kola Druge lige Republike Srpske, grupa zapad.

Poslije ovog trijumfa od 2:1 izabranici Željka Vranješa vratili su su na lidersku poziciju iako su Mrkonjićani praktično imali bio u džepu. Domaćin je do prednosti došao u 19. minutu golom Slavena Kovljena, a Sloboda je do izjednačenja u 71. minutu kada je pogodio Siniša Đaković. I kada se očekivao kraj susreta Janković je zatresao mrežu svog golmana Filipa Ratkovića.

Fudbaleri Omarske ove jeseni igraju odlično, a u osmom kolu osvojili su tri boda na gostovanju u Tesliću. Izabranici Milenka Vulete dominirali su tokom cijela meča na stadionu “Radolinka”, ali strijelci im nisu bili raspoloženi. Ipak, do zasluženog trijumfa stigli su u 83. minutu autoglom Dejana Jelića, a ujedno to je bio i osmi uzastopni poraz Proletera.

U grupi istok paljanska Romanija je kao domaćin u Rogatici poražena od Stakorine sa 1:3. Susret su obilježila četiri crvena i čak 13 žutih kartona. Paljani su poveli golom kapitena Marka Blagojevića, a gosti su preko Stefana Spajića iz penala stigli do izjednačenja. Čajničani su u nastavku pogocima Aleksandra Milovića i Konstantina Katane stigli do vrijednih bodova.

U Dvorovima je viđen neobičan remi u deulu Proletera i Famosa (1:1). U 67. minutu Mihajlo Jevtić je doveo domaće u prednost. Fudbaler Proletera imao je namjeru samo da vrati loptu gostima u duhu fer-pleja, međutim ona je završila u golu, a nakon što su je fudbaleri Famosa izbacili kako bi se ukazala pomoć jednom fudbaleru. Odmah u narednom napadu, igrači Proletera u duhu fer-pleja, sklonili su fudbalerima Famosa, pa je Srđan Vitković postigao gol za 1:1.

Neočekivanu pobjedu na gostovanju zabilježila je Vlasenica koja je golom Milomira Milovanovića u 60. minutu savladala Guber u Srebrenici i tako se probila u gornji dio tabele.