Borac poražen u Tuzli

ATV

Fudbaleri Borca poraženi su na gostovanju kod Slobode u Tuzli rezultatom 3-1.

Nakon prvih 45 minuta rezultat je 2:1 za domaćine.

Veoma brzo Sloboda je stekla dva gola prednosti. Prvo je Pršeš pogodio iz slobodnog udarca, a zatim i Bekrić iz penala, nakon što je Čomor igrao rukom.

Ipak, Vujaklija je nedugo zatim uspio da prepolovi zaostatak Banjalučana.

Nakon blagog pritiska gostiju na startu nastavka veći dio drugog poluvremena se igrao između dva kaznena prostora. Dobru šansu za izjednačenje Borac je imao u 84. minuti kada je Vranješ udarcem glavom pogodio stativu gola domaćina.

Pokušali su gosti u finišu da dođu makar do remija, ali je odbrana Slobode nekako izdržala, štaviše još jedna lopta je završila u mreži gostiju.

U sudijskoj nadoknadi Vujaklija je propustio zicer za izjednačenje. Na drugoj strani Lučić je zaustavio dva pokušaja domaćih igrača. Runić je 94. minuti postigao autogol za konačnih 3:1. Defanzivac Borca nespretno je pokušao da vrati loptu svom golmanu, ali je šutirao prejako, Lučić je izašao van svog šesnaesterca, lopta ga je preletjela i završila u golu.