Borac pobijedio Slobodu, do proljeća osigurao treće mjesto na tabeli

BANjALUKAC - Ekipa banjalučkog Boraca savladala je, na domaćem terenu, u meču 19. kola Premijer lige BiH tuzlansku Slobodu rezultatom 3:1 i tako na najbolji mogući način završila jesenji dio sezone

Banjalučani će proljeće nakon današnja tri boda dočekati na trećoj poziciji.

Sloboda je sa današnjim porazom ostala na šestoj poziciji sa 24 osvojena boda, jedan više od Željezničara.

Borac je bolje otvorio meč i imao je terensku inicijativu na početku utakmice, a iako nisu uspjeli realizovati nekoliko dobrih situacija pred golom Slobode, u 34. minuti su došli u vodstvo.

Prvi pogodak za Borac postigao je Jovo Lukić u 33. minutu. Sloboda je izjednačila četiri minuta kasnije kada je bio precizan Fedor Predragović.

Do poluvremena su obje ekipe imale nekoliko šansi da postignu još koji gol, ali su mreže mirovale i na pauzu se otišlo s rezultatom 1:1.

Pobjedu Borcu donio je Milan Vušurović koji je postigao dva gola, jedan u 46. minutu, a sljedeći u 72. i tako osigurao pobjedu Borcu.

Borac u sljedećem kolu gostuje Širokom Brijegu, a Sloboda u derbiju dočekuje ekipu Tuzla Sitija.

Danas su odigrana još dva meča Premijer lige BiH. Posušje i Rudar iz Prijedora odigrali su bez golova, dok je Velež u gostima bio bolji od Sarajeva rezultatom 2:0.