Borac na “Pecari” od sjaja do očaja, dovoljno za bod

Dušan Repija

ŠIROKI BRIJEG - Imali su fudbaleri Borca sve u svojim rukama na “Pecari”, vodili sa 2:0 i izgledali odlično na terenu, a u finišu meča morali da spašavaju bod protiv Širokog Brijega (2:2) u derbiju 20. kola Premijer lige BiH.

Tako će “crveno-plavi” morati još da čekaju na pobjedu u Širokom Brijegu gdje su posljednji put slavili 2011. godine. A činilo se da će prekinuti post. Borac je u vođstvo došao u 8. minutu kada je kapiten Stojan Vranješ postigao 12. gol u sezoni, a šest minuta kasnije prednost duplirao Zoran Milutinović. Ekipa Branislava Krunića u potpunosti je kontrolisala igru do kraja poluvremena i činilo se da domaći nemaju previše šansi u nastavku. Ipak, sve se promijenilo. Široki je zaigrao mnogo odlučnije o agresivnije, a Borac nije uspio da pronađe odgovor. Marko Pervan je smanjio na 1:2, a Viktor Angelov u 69. minutu postavio konačan rezultat iako su domaći do kraja potpuno dominirali i u nadoknadi vremena imali priliku za potpuni preokret.

Banjalučani su ostali na trećem mjestu, a i u idućem kolu igraju derbi jer dočekuju lidera Sarajevo. Ovu utakmicu propustiće defanzivci Marko Jovanović i Siniša Dujaković koji su dobili “parne” žute kartona.

Premijer liga, 20. kolo: Velež - Zvijezda 09 2:0, Radnik - Željezničar 0:0, Sarajevo - Tuzla siti 6:2, Čelik - Zrinjski 0:2, Sloboda - Mladost 0:0, Široki Brijeg - Borac 2:2. Plasman: Sarajevo 39, Željezničar 36, Borac 36, Zrinjski 34, Tuzla siti 34, Radnik 30, Velež 28, Široki Brijeg 28, Mladost DK 18, Sloboda 18, Čelik 16, Zvijezda 09 8.